Натисни та тримай

Недайкаша Василий. По делу «Жук»

Служба зовнішньої розвідки України розсекретила архівні матеріали про спробу органів держбезпеки Радянського Союзу в період 1933-1936 рр. завербувати одного з керівників розвідки Української Народної Республіки Василя Недайкашу.

У рамках виконання Закону України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років» галузевим державним архівом Служби зовнішньої розвідки України розсекречено і переведено в електронний вигляд для подальшого дослідження два томи справи «Недайкаша Василий». 

Розсекречені матеріали дають змогу дослідникам і всім, хто цікавиться історію нашої країни, ознайомитися з оригіналами документів, які свідчать про неодноразові спроби агентів ОДПУ встановлювати контакти з Василем Недайкашею під час його мешкання у Франції, залучати його до співпраці, спонукати до розкриття їм розвідувальної мережі емігрантського уряду УНР на території Радянської України і до надання сприяння у спробах завербувати керівника спецслужби УНР в екзилі генерал-хорунжого Всеволода Змієнка.

Завантажити матеріали 1-го тому

Завантажити матеріали 2-го тому

 

Недайкаша Василий. По делу «Жук»

Що ще цікавого

1 275
4
СЗРУ оприлюднює нове ексклюзивне видання архівних документів про діяльність гетьмана Павла Скоропадського та гетьманський рух в еміграції
1 000
7
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднює ексклюзивне видання розсекречених архівних документів про діяльність УНР
1 863
27
Спецслужби УНР 20-30 років минулого сторіччя в архівних документах розвідки