Натисни та тримай

Активний результативний діалог та обмін досвідом з питань міжнародної безпеки – запорука світового правопорядку

14–16 лютого 2020 року Голова Служби зовнішньої розвідки України Валерій Євдокимов серед керівників розвідувальних служб світу взяв участь у 56-ій Мюнхенській безпековій конференції.

Цього року Мюнхенська конференція зібрала глав держав і урядів, політичних та військових лідерів з майже 40 країн.

Президент України Володимир Зеленський 15 лютого виступив на окремій сесії, присвяченій Україні, та провів низку зустрічей з лідерами іноземних держав.  У своїй промові він зауважив: «Україна завжди робила вагомий внесок на шляху до міжнародної безпеки. І коли була однією із засновниць ООН, і коли відмовилася від ядерної зброї. А натомість у 21-му столітті втратила частину своєї території та продовжує втрачати своїх громадян. Я твердо переконаний, що без припинення вогню на сході України та повернення Криму ми не можемо полагодити пошкоджену систему регіональної безпеки в Європі. Час усвідомити – ми живемо у світі, де більше немає чужої війни та чужих катастроф».

В рамках програми Конференції Голова Служби зовнішньої розвідки України Валерій Євдокимов взяв участь у двосторонніх і багатосторонніх зустрічах на рівні керівників розвідувальних служб світу, органів безпеки та правоохоронних органів. Під час цих консультацій обговорювалися конкретні питання співробітництва між спеціальними службами, узгодження стратегічних напрямів взаємодії між українською та іноземними розвідками, актуальні аспекти протидії наявним загрозам безпековій архітектурі Європи.

Голова СЗРУ Валерій Євдокимов зазначив, що Служба зовнішньої розвідки й надалі буде ключовим учасником стратегічної комунікації із чутливих питань міжнародних відносин та продовжуватиме активний результативний діалог із зарубіжними партнерами з усього спектра питань національної безпеки. Усе це необхідно для формування атмосфери довіри до України у світі та послідовної інтеграції нашої країни в європейський простір.

Валерій Євдокимов підкреслив, що розвиток таких партнерських контактів має супроводжуватися збагаченням тим досвідом, який мають кращі розвідки світу. Українська розвідка, як і Українська держава, мають постійно розвиватися, вдосконалюватися, змінюватися. І орієнтиром при цьому мають бути стандарти спеціальних служб держав – членів НАТО.

Що ще цікавого

15
0
Президент України підписав Закон «Про розвідку»
214
1
Привітання Голови Служби зовнішньої розвідки України з Днем захисника України
756
12
СЗРУ вітає прийняття Закону «Про розвідку»