Натисни та тримай

Ліквідовано міжнародне наркооб’єднання, яке постачало в Україну кокаїн

Служба безпеки України спільно з Федеральною поліцією Аргентини, у взаємодії зі Службою зовнішньої розвідки України, правоохоронними органами Уругваю, Португалії, Федеральною службою Російської Федерації з контролю за наркотиками та Агентством по боротьбі з наркотиками США ліквідувала канал постачання з Аргентини в Україну великої контрабандної партії кокаїну.

Як повідомили УНІАН у прес-центрі СБУ, припинено діяльність міжнародного злочинного об’єднання, до якого входили громадяни України, Росії та Колумбії.

У міжнародному аеропорту “Бориспіль” співробітники Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю і бійці спецпідрозділу “Альфа” СБУ затримали трьох громадян України – двох організаторів транснаціонального наркоканалу і наркокур’єра з Аргентини, якого вони зустрічали в аеропорту. Затримання відбулося у той момент, коли зловмисники ставили у багажник таксі валізи, в одній з яких було приховано наркотичну контрабанду.

Понад 2 кілограми підозрілого порошку було виявлено правоохоронцями у валізі пасажира, що прибув з Аргентини, серед особистих речей – у двох великих упаковках з-під чаю. Спеціальний експрес-тест показав, що це особливо небезпечний напівсинтетичний наркотик кокаїн. Згідно з вітчизняним законодавством, кримінальна відповідальність настає при вилученні вже 0,02 г цієї речовини.

Головним слідчим управлінням Служби безпеки України стосовно затриманих порушено кримінальну справу за ч.3 ст.305 Кримінального кодексу України (контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів).

Одразу після затримання в Україні наркокур’єра та організаторів контрабандного каналу наступний етап спецоперації здійснили іноземні колеги в Аргентині. Правоохоронними органами цієї країни того ж дня взято під варту ще п’ятьох учасників цього міжнародного злочинного об’єднання – громадян Колумбії, у яких вилучено ще 7,5 кг кокаїну.

Як ідеться у наданому УНІАН коментарі прес-служби Служби зовнішньої розвідки України, роль СЗР полягала у своєчасному отриманні та наданні правоохоронним органам України упереджувальної інформації про плани і наміри ділків міжнародного наркобізнесу зі здійснення акцій контрабанди кокаїну з країн Латинської Америки. Крім цього, представники СЗР за кордоном брали безпосередню участь у налагодженні взаємодії між зацікавленими структурами ряду країн для успішного проведення операції. Усі заходи відбувалися в рамках виконання СЗР України покладених на неї завдань щодо участі у боротьбі з міжнародною організованою злочинністю та незаконним обігом наркотичних засобів.

З урахуванням того, що кримінальні справи розслідуються СБУ та правоохоронними органами Аргентини, СЗР не може розкривати деталі і подробиці операції і зазначає, що сьогодні в Аргентині відбудеться прес-конференція для журналістів з цього приводу.

 

УНІАН

Що ще цікавого

65
0
Президент України підписав Закон «Про розвідку»
225
1
Привітання Голови Служби зовнішньої розвідки України з Днем захисника України
764
12
СЗРУ вітає прийняття Закону «Про розвідку»