Натисни та тримай

У цьому році відбулося становлення української зовнішньої розвідки як самостійного держоргану – Голова СЗР України

Голова Служби зовнішньої розвідки України генерал-лейтенант Микола Маломуж вважає, що нинішній рік був надзвичайно важливим для становлення української зовнішньої розвідки як самостійного державного органу. Про це він сказав у коментарі УНІАН.

За словами М.Маломужа, це включало вирішення як на загальнодержавному, так і на відомчому рівні цілої низки проблем правового, економічного і організаційного характеру. Серед визначальних принципових моментів М.Маломуж назвав ухвалення Верховною Радою України 1 грудня Закону „Про Службу зовнішньої розвідки України”, а згодом і Закону „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо розвідувальних органів України)”. (27 грудня Президент України підписав Закон України „Про Службу зовнішньої розвідки України” – УНІАН.)

Набуття СЗР України статусу самостійного державного органу і виведення її зі складу правоохоронного органу є, на думку М.Маломужа, одним з кроків щодо реформування силових структур України відповідно до принципів демократичної правової держави.

За словами Голови СЗР України, сьогодні важливого значення надається унеможливленню використання зовнішньої розвідки у цілях, не передбачених законами України, і створенню умов, необхідних для здійснення ефективного демократичного контролю за її діяльністю. Крім цього, зусилля спрямовуються на необхідність адаптації моделі побудови та діяльності СЗР України до нових умов, що складаються у зв’язку з реалізацією курсу держави на поступову інтеграцію в європейський і євроатлантичний простір, зміцнення співпраці у сфері регіональної і глобальної безпеки з сусідніми та іншими країнами.

У зв’язку з цим М.Маломуж зазначив, що Служба зовнішньої розвідки України встановила і підтримує офіційні контакти з більш як ста спецслужбами інших країн та Офісом безпеки НАТО, бере участь у здійсненні спільних заходів у сферах боротьби з тероризмом, організованою злочинністю, нелегальною міграцією, наркобізнесом, торгівлею людьми. При цьому найпріоритетнішим для зовнішньої розвідки завжди було і є забезпечення національних інтересів України, наголосив Голова СЗР України генерал-лейтенант М.Маломуж.

 

УНІАН

Що ще цікавого

60
0
Президент України підписав Закон «Про розвідку»
223
1
Привітання Голови Служби зовнішньої розвідки України з Днем захисника України
763
12
СЗРУ вітає прийняття Закону «Про розвідку»