Натисни та тримай

Знаменитому розвідникові майору "Вихору" напередодні річниці української зовнішньої розвідки вручено автомобіль

Напередодні 14-ї річниці з дня створення української зовнішньої розвідки, яка відзначається 28 грудня, у Службі зовнішньої розвідки України відбулося вручення нового автомобіля “Славута” Герою України генерал-майору у відставці колишньому розвідникові Березняку Євгену Степановичу.Автомобіль було придбано за сприяння Київської міськдержадміністрації та благодійних структур столиці.

Ключі від “Славути” ветеранові Великої Вітчизняної війни вручив Голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж. Під час вручення він зазначив, що співробітники СЗР України з почуттям великої шани ставляться до Євгена Березняка, як до легендарної особистості, яка вписала яскраві сторінки в історію української розвідки, зробила вагомий внесок у прискорення перемоги над фашизмом і збереження від зруйнування історичних пам’яток Східної Європи.

Ім’я українського розвідника Євгена Березняка стало широковідомим після виходу на телевізійні екрани у 1967 році багатосерійного телефільму “Майор Вихор”. Герої пригодницької стрічки – бійці розвідгрупи “Голос” під командуванням Євгена Березняка, які в січні 1945 року врятували від зруйнування стародавню столицю Польщі – місто Краків. Згодом про цю та інші операції легендарний розвідник написав книги “Я – Голос”, “Пароль “Dum spiro…”, “Операція “Голос”.

 

Прес-служба СЗР України

Що ще цікавого

61
1
Президент України підписав Закон «Про розвідку»
235
1
Привітання Голови Служби зовнішньої розвідки України з Днем захисника України
755
11
СЗРУ вітає прийняття Закону «Про розвідку»