Натисни та тримай

Бейм Борис Ісаакович

16 серпня 1923 року у Києві народився Бейм Борис Ісаакович.

З 1941 по 1945 рік Борис Бейм воював на фронтах Другої світової війни, був нагороджений двома орденами Червоної Зірки. Демобілізувався із Далекосхідного фронту у званні старшого лейтенанта. Закінчив факультет перекладачів Київського педагогічного інституту та разом з дружиною Оленою за розподілом поїхав у Донецьк, де викладав у школі англійську, наразі став директором школи.

Отримавши пропозицію працювати за кордоном по лінії нелегальної розвідки, подружжя Беймів чотири роки проживало в Європі, змінило дві країни, успішно виконало низку завдань та «закріпило» свою легенду, залишивши реальні сліди, які підтверджували їхнє існування за новими документами.

Під  псевдонімами «Фрам» і «Вікторія» працювали в Кенії, що одержала незалежність від англійського колоніального правління. За відсутністю дипломатичних відносин з СРСР,  Центр цікавила будь-яка інформація про настрої у вищих урядових колах цій країни, зовнішньополітичні плани, орієнтації конкретних високопоставлених чиновників на США, Англію чи Радянський Союз.

Прикриттям слугував салон краси «Хелена», де бували представники дипломатичного корпусу, у тому числі посли, члени уряду з дружинами та  впливові бізнесмени.

Керівництво розвідки високо оцінювало добуті Борисом та Оленою Беймами  відомості про Кенію, за вплив на яку СРСР наполегливо боровся з Англією та США.

Після виходу на пенсію подружжя повернулося у Київ. Борис Бейм був членом Фонду ветеранів Служби зовнішньої розвідки України.

У 1992 році Олена Бейм пішла з життя,  Борис Бейм – у 2005 році. Бейм Б.І. був похований з усіма військовими почестями на Байковому кладовищі. В останню дорогу його проводжали  співробітники СЗР України.

Що ще цікавого

Кузьмінський Олександр Фомич
30 серпня 1884
Дьомін Валентин Сергійович
28 серпня 1948
Баронін Анатолій Вікторович
31 серпня 1932