Натисни та тримай

Богомазов Костянтин Пантелеймонович

14 листопада 1919 року в багатодітній селянській родині на Дніпропетровщині народився Богомазов Костянтин Пантелеймонович.

Наприкінці Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. Костянтин Богомазов служив у Центральній оперативній групі, яка займалася виявленням, арештом та допитом високопоставлених нацистських злочинців. Він доклав чимало зусиль, щоб виключити можливість створення ними підпільних формувань, а також притягнути їх до відповідальності. Як начальник слідчого підрозділу цієї групи брав участь у пошуку й упізнанню останків Гітлера, особисто допитував лікаря, який був свідком отруєння дітей Геббельса, брав участь у допитах радника розвідувального відомства нацистської партії Вальтера Ніколаї.
З 1951 року Костянтин Богомазов почав готуватися до роботи по лінії Першого головного управління (зовнішня розвідка) МДБ СРСР. Після спеціального навчання та стажування в міністерстві закордонних справ, був відряджений до Польщі в якості радника при слідчому департаменті польського міністерства громадської безпеки.

Під час знаходження в Польщі Костянтин Богомазов виявив колишнього начальника розвідувального органа «Абверкоманда-102», що діяв у Києві під назвою «Оріон» і готував агентуру для закидання в тил Радянської армії.

У розпал «холодної війни» К.П. Богомазов займався проведенням оперативних ігор з іноземними розвідками. За одну з таких операцій був нагороджений урядом Польщі «Золотим хрестом заслуги».

З 1959 по 1964 рік працював в апараті уповноваженого КДБ СРСР при Міністерстві держбезпеки Німецької Демократичної Республіки. Безпосередньо займався розвідкою, підготовкою й переправленням в інші країни розвідників-нелегалів, обробкою отриманою від них інформації, особисто виїжджав за кордон для зустрічей з важливими джерелами.

За виконання важливих завдань під час війни і в післявоєнний період К.П. Богомазов нагороджений трьома орденами «Червоної Зірки», орденом «Вітчизняної війни» II ступеня, орденом «Богдана Хмельницького» III ступеня, польськими орденами «Золотий хрест заслуги» і «Хрест хоробрих», а також багатьма медалями і відомчими заохочувальними відзнаками.

Що ще цікавого

Хижняк Ігор Володимирович
16 листопада 1945
Калін Юрій Михайлович
5 листопада 1932