Натисни та тримай

Черевань Олександр Вікторович

25 січня 1952 року у м. Рубіжне Ворошиловградської (теперішня Луганська) області народився Черевань Олександр Вікторович.

Генерал-лейтенант Черевань О.В. очолював Головне управління розвідки Служби безпеки України з грудня 2000 року по липень 2003 року.

За безпосередньої участі Олександра Вікторовича опрацьовувався Закон України «Про розвідувальні органи України», ухвалений Верховною Радою України 22 березня 2001 року, що стало важливою подією у справі зміцнення правових засад діяльності української розвідки. Саме тоді на законодавчому рівні було визначено мету, основні завдання та принципи роботи органів зовнішньої розвідки, окреслено їхні права і сфери діяльності, порядок взаємодії між ними та іншими державними органами, а також відносини з іноземними спецслужбами.

Маючи досвід роботи на різних посадах в органах державної безпеки України, Черевань О.В. зробив багато для становлення та подальшого розвитку національної розвідувальної служби, активізації її діяльності за кордоном з добування розвідувальної інформації.

За його ініціативи почав створюватися музей української розвідки, який згодом став Центром професійного і патріотичного виховання співробітників Служби зовнішньої розвідки України. Завдяки цьому було знайдено, відтворено та збережено багато унікальних і цінних документів та матеріалів.

У лютому 2004 року Олександр Вікторович звільнився у запас. За бездоганну служби в органах державної безпеки нагороджений багатьма медалями та почесними відзнаками.

Що ще цікавого

Березняк Євген Степанович
24 лютого 1914
Рожен Леонід Миколайович
2 лютого 1952
Хілько Федір Ілліч
11 лютого 1925