Натисни та тримай

Дьомін Валентин Сергійович

28 серпня 1948 року в селі Левківка, що на Харківщині, народився Дьомін Валентин Сергійович.

Три довготривалі відрядження до Афганістану В.С. Дьомін здійснював по лінії радянської зовнішньої розвідки. За його голову душмани встановили плата у розмірі 100 тисяч американських доларів.

Після викриття корупції серед представників державної влади та органів внутрішніх справ Афганістану, Валентин Дьомін особисто брав участь у розслідуванні кримінальних справ відносно відомих  політичних фігур ДРА. Після завершення слідства до відповідальності було притягнуто низку високопосадовців. Внесок В.С. Дьоміна у цю справу був оцінений досить високо. Буквально упродовж трьох тижнів він був нагороджений орденом Червоної Зірки, афганським орденом “За мужність” і двома медалями – афганською і радянською.

За участь у інших операціях у різні роки своєї афганської епопеї був нагороджений  ще одним орденом Червоної Зірки, а також медалями.

Під час третього відрядження в  Афганістан  працював радником у одного із заступників керівника Комітету державної безпеки Афганістану генерал-полковника Бабрака.

Службу у зовнішній розвідці закінчив у 1992 році, звільнившись з посади начальника одного з підрозділів обласного  управління СБУ по  Харківській області.

У 1992 – 1995 роках брав участь у складі постійних урядових делегацій у переговорах з продажу Ірану літаків Ан-74 ТК200, передачі іранській стороні технології виробництва літака Ан-140 на суму понад 320 мільйонів доларів, у 1997 – 2004 роках працював на різних посадах у ряді країн Сходу, потім – у Секретаріаті Кабінету Міністрів України.

Що ще цікавого

Кузьмінський Олександр Фомич
30 серпня 1884
Баронін Анатолій Вікторович
31 серпня 1932
Бейм Борис Ісаакович
16 серпня 1923