Натисни та тримай

Хижняк Ігор Володимирович

16 листопада 1945 року у Дніпродзержинську народився Хижняк Ігор Володимирович.

Ігор Хижняк був першим офіційним представником Служби безпеки України у США. До цієї відповідальної місії він працював заступником начальника підрозділу зовнішньої контррозвідки у Головному управлінні розвідки СБУ, а ще раніше перебував у тривалому закордонному відрядженні у Сполучених Штатах Америки, виконував функції офіцера безпеки радянського дипломатичного представництва і заступника резидента радянської розвідки у Нью-Йорку з питань зовнішньої контррозвідки.

У послужному списку І.В. Хижняка також була робота на посаді молодшого оперуповноваженого у підрозділі розвідки Управління КДБ УРСР по Харківській області, служба у Першому управлінні КДБ УРСР, навчання у Червонопрапорному інституті ім. Ю. Андропова.

Наполегливість і працьовитість Ігоря Володимировича завжди цінувалася та гідно оцінювалася керівництвом радянської розвідки.

Після розпаду Радянського Союзу і створення посольства України у США І.В. Хижняк став офіційним представником СБ України зі зв’язків з американськими спецслужбами. Для незалежної України закінчилися «холодна війна» і політика конфронтації, та почався період налагодження діалогу, порозуміння і співробітництва у сфері боротьби з міжнародним тероризмом, організованою злочинністю, нелегальною міграцією, наркобізнесом, торгівлею людьми.

Що ще цікавого

Калін Юрій Михайлович
5 листопада 1932
Богомазов Костянтин Пантелеймонович
14 листопада 1919