Натисни та тримай

Койнов Віталій Дмитрович

9 липня 1949 року у сім’ї військовослужбовця народився Койнов Віталій Дмитрович.

По лінії зовнішньої розвідки з вересня 1979 року виконував інтернаціональний обов’язок в Афганістані. У взаємодії з місцевими органами безпеки займався збиранням розвідувальної інформації, брав участь у проведенні спеціальних операцій. Служив у спеціальній команді українського формування, яка називалася “Карпати”, був командиром однієї з оперативно-бойових груп.

Якось під час однієї з операцій його група захопила сейф з важливими документами, які свідчили про втручання у внутрішні справи Афганістану з боку Ірану, підготовку на іранській території бандформувань, направляння караванів зі зброєю і спорядженням антиурядовим угрупованням, що діяли у афганських провінціях Герат, Фарах і Німроз.

Після повернення з Афганістану працював по лінії науково-технічної розвідки. З урахуванням академічної освіти і набутого певного досвіду роботи в ракетно-космічній галузі, В. Койнову вдалося зробити внесок з позицій розвідки у подальший розвиток цієї галузі і розробку нових, суміжних напрямків. Гідрокосмос, космопорт, сонячні батареї, альтернативні джерела енергії – це ті сфери, у дослідженні й втілення у виробництво яких є і його частка. А ще він брав участь у розвитку таких міжнародних проектів, як “Морський старт”, “Надземний старт”, “Вега”, “Циклон-4” та інших.

Що ще цікавого

Савчук Прокіп Демидович
7 липня 1918
Спірін Павло Олександрович
8 липня 1928
Синянський Олег Григорович
11 липня 1970