Натисни та тримай

Кузьмінський Олександр Фомич

30 серпня 1884 року народився Кузьмінський Олександр Фомич – керівник Розвідочної управи Генерального штабу Збройних сил УНР та начальник розвідувального відділу Партизансько-Повстанського Штабу Державного Центру УНР в екзилі, генерал-хорунжий.

З кінця 1919 року по 1921 рік очолював Розвідочну управу Генерального штабу Збройних сил УНР, а з 1921 року був начальником розвідувального відділу Партизансько-Повстанського Штабу Державного Центру УНР в екзилі.

У 1921 році керівним органом розвідувальної роботи Партизансько-Повстанського Штабу був 2-й відділ (розвідувальний), який очолював О.Ф. Кузьмінський. За його участю було підготовлено “Проект організації розвідки на терені України”, спрямований передусім на уніфікацію та вдосконалення організаційної структури розвідапарату повстанського руху в Україні. Поряд з цим у ньому віддзеркалювалися тогочасні погляди на завдання, форми і методи розвідки.

Під час підготовки до «Другого Зимового походу» розвідка мала об’єктивну інформацію про концентрацію військових частин Червоної армії в прикордонних районах з Польщею та про спад повстанського руху на території України. Спільні прорахунки розвідки, контррозвідки і Партизансько-Повстанського Штабу Державного Центру УНР стали причинами поразки «Другого Зимового походу» і в цілому національно-визвольних дій на території України.

У 1939 року виїхав до Австрії. У 1951 році емігрував до Канади. Помер у Торонто у 1975 році.

Що ще цікавого

Баронін Анатолій Вікторович
31 серпня 1932
Бейм Борис Ісаакович
16 серпня 1923
Дьомін Валентин Сергійович
28 серпня 1948