Натисни та тримай

Маломуж Микола Григорович

23 вересня 1955 року в селі Скаліватка Звенигородського району Черкаської області народився Маломуж Микола Григорович, Голова Служби зовнішньої розвідки України з квітня 2005 року по червень 2010 року, генерал армії України запасу.

У 1982 році з відзнакою закінчив Київський державний університет імені Т.Г. Шевченка. За фахом – юрист.
Від грудня 1983 року почав проходити службу в органах державної безпеки України.

У різні часи займав посади оперуповноваженого, старшого оперуповноваженого, начальника напрямку, заступника начальника відділу, начальника управління Служби безпеки України.
У квітні 2005 року Указом Президента України призначений Головою Служби зовнішньої розвідки України.

На час його роботи припадає відповідальний етап становлення СЗР України як самостійного спеціального державного органу, зокрема прийняття Верховною Радою України Закону «Про Службу зовнішньої розвідки України» та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність зовнішньої розвідки.

За безпосередньої участі Маломужа М.Г. у 2008-2009 роках була успішно проведена операція зі звільнення захопленого самолійськими піратами судна «Faina» з 17 українськими моряками на борту. Ця операція була першою в історії України, коли за дорученням Президента України СЗР України практично повністю взяла на себе організацію і координацію заходів із звільнення екіпажу й судна.

За період військової служби в органах державної безпеки та зовнішній розвідці України Маломуж М.Г. нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня, багатьма медалями, в тому числі «За мужність і відвагу», «За військову доблесть», «За особливі заслуги».

Що ще цікавого

Ковтун Георгій Кирилович
28 вересня 1930
Ольга Михайлівна Басараб
1 вересня 1889
Глущенко Микола Петрович
17 вересня 1901