Натисни та тримай

Рожен Леонід Миколайович

2 лютого 1952 року у селі Синіха Куп’янського району Харківської області у сім’ї робітників народився Рожен Леонід Миколайович.

Леонід Рожен з 1975 року розпочав працювати в органах державної безпеки. У березні 1985 року був переведений в 1 Управління КДБ УРСР (розвідка), де обіймав посади старшого оперуповноваженого, начальника напрямку, начальника Головного відділу розвідки обласного Управління КДБ Української РСР.

У створеному після набуття Україною незалежності Управлінні Служби безпеки України в Одеській області з лютого 1992 року по серпень 1994 року Рожен працював заступником начальника Управління – начальником Головного відділу розвідки. Подальшу службу проходив у Центральному апараті зовнішньої розвідки.

Леонід Рожен декілька років працював за кордоном в одній з європейських країн.

З лютого 1999 року по листопад 2000 року Рожен Л.М. очолював Головне управління розвідки СБУ. Згодом  перейшов на роботу до Ради національної безпеки і оборони України, працював 1-м заступником Секретаря РНБО, головою Комітету з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю при Президенті України.

У грудні 2002 року генерал-лейтенант Рожен Л.М. звільнився у запас.

Леонід Миколайович упродовж тривалого часу є Головою правління Фонду ветеранів і співробітників зовнішньої розвідки, робить багато добрих справ для підтримки колишніх  співробітників розвідки та членів їх сімей.

За період служби Рожен Л.М. нагороджений орденами «Знак Пошани», «За заслуги» ІІІ ступеня, багатьма медалями і почесними відзнаками СРСР і України та іменною вогнепальною зброєю.

Що ще цікавого

Боржинський Федір Кіндратович
3 лютого 1879
Березняк Євген Степанович
24 лютого 1914
Неєжмаков Анатолій Васильович
21 лютого 1950