Натисни та тримай

Шевченко Володимир Якович

15 липня 1897 року в с. Пісочин Пісочинської волості Харківського повіту народився Шевченко Володимир Якович, майбутній керівник першого (розвідувального) сектору ІІ секції (розвідка і контррозвідка) Генштабу Військового міністерства Державного Центру УНР в екзилі (з липня 1934 року по січень 1936 року).

З кінця 1929 року Володимир Шевченко керував третім сектором (“Студії”) ІІ секції Генштабу. Фактично це був сектор досліджень, який вивчав радянську Україну, переважно питання стану сільського господарства, промисловості, фінансів, освіти, адміністративних органів. Джерелами такого вивчення була радянська преса, різні статистичні, пропагандистські та інші друковані видання, що різними шляхами надходили до Польщі та інших країн осідання української еміграції.

З липня 1934 року він очолив розвідувальний сектор “Наступ” спецслужби УНР. Для проведення окремих розвідувальних операцій виїздив до Луцька. Після ліквідації ІІ секції В. Шевченко став ад’ютантом Військового міністра генерала В. Сальського. Проте практично до початку Другої світової війни під керівництвом Військового міністра та колишнього керівника ІІ секції Генштабу проводилась відповідна розвідувальна робота, однак вона зводилася до окремих заходів локального характеру.

Що ще цікавого

Спірін Павло Олександрович
8 липня 1928
Іван Вислоцький
24 липня 1893
Синянський Олег Григорович
11 липня 1970