Натисни та тримай

У Службі зовнішньої розвідки України оновлено керівний склад

24 липня Указом Президента України заступником Голови Служби зовнішньої розвідки України призначено Катерину Сляднєву. Дещо раніше (9 липня) на посаду заступника Голови СЗРУ прийшов Валерій Євдокимов. Нові призначення, що відбулися  в керівному складі зовнішньої розвідки, в цілому відповідають загальному курсу оновлення очільників міністерств і відомств держави, залучення до управління досвідчених і незаплямованих фахівців з різних напрямів діяльності.

Катерина Сляднєва професійний юрист, працювала в органах прокуратури, останні півтори роки відповідала в СЗРУ за правове забезпечення діяльності Служби.

Саме з її ім’ям пов’язують подальше покращення довіри до зовнішньої розвідки та демократичного цивільного контролю за її діяльністю. Функціональні обов’язки Катерини Сляднєвої будуть пов’язані з  підтриманням зв’язків з органами влади, юридичним і фінансовим  супроводженням діяльності СЗРУ, питаннями соціального захисту співробітників розвідки.

До речі, саме Сляднєва очолювала робочу групу з опрацювання проекту нового Закону України «Про розвідку», який мав усунути недоліки діючих нормативно-правових актів, чітко розмежувати повноваження та обов’язки розвідувальних органів держави, створити законодавче підґрунтя практичній взаємодії з партнерськими службами з країнами НАТО та ЄС. Нова редакція законопроекту була приведена у відповідність до вимог Закону України «Про національну безпеку України», зокрема, враховано нові запроваджені Законом механізми демократичного цивільного контролю, а також включено норми, які дозволять забезпечити баланс між прозорістю парламентського контролю та потребою у забезпеченні захисту чутливої інформації про розвідувальну діяльність.  Також було впроваджено додаткові соціальні гарантії для співробітників розвідувальних органів з врахування специфіки їх діяльності. 

За оцінками представників іноземних партнерських спецслужб, новий проект Закону «Про розвідку» приведено до критеріїв країн – членів НАТО, що сприятиме підтримці розвідувальних органів України в умовах євроінтеграційних процесів у нашій державі.

Генерал-майора Валерія Євдокимова до СЗРУ було переведено з Адміністрації Державної прикордонної служби України. Він закінчив Інститут Прикордонних військ України, Національну академію СБУ та Києво-Могилянську бізнес-школу. Фаховий аналітик, багато років займався інформаційним забезпеченням діяльності Держприкордонслужби, має досвід оперативно-розшукової діяльності. Учасник бойових дій, приймав участь по захисту територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України. Нагороджений орденом Данила Галицького та відзнакою Президента України «За участь в антитерористичній операції».

Завдання, яке поставлене Президентом України перед заступниками Голови СЗРУ Катериною Сляднєвою і Валерієм Євдокимовим, а також Головою Служби зовнішньої розвідки України  Владиславом Бухарєвим – об’єднати наявні ресурси і в стислі терміни підвищити ефективність оперативних підрозділів СЗРУ щодо захисту національних інтересів. У пріоритет поставлено головне питання: надати керівництву країни  точне розуміння ворога і його можливостей, вказати ризики і загрози, щоб була можливість  приймати правильні стратегічні рішення.  

Що ще цікавого

204
2
Розвідка у ХХІ столітті: нові реалії - нові виклики
515
2
Розвідники доби УНР очима художника-баталіста
573
2
ЗАГРОЗИ ВТРУЧАННЯ РФ У ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС В УКРАЇНІ