Натисни та тримай

США офіційно висунули звинувачення у глобальних хакерських атаках шести офіцерам військової розвідки Росії

Департамент юстиції США висунув звинувачення шести співробітникам військової розвідки Російської Федерації, вважаючи їх винними у скоєнні низки глобальних кібератак.

Усі шестеро є представниками військового підрозділу 74455 Головного управління Генерального штабу ЗС РФ.

Зазначається, що мін’юст США вже висував звинувачення проти членів цього ж підроділу, відомих як "Sandworm Team," за їхню роль у спробах Росії втрутитися у президентські вибори в США у 2016 році. Цих шістьох не вважають причетними до втручання в американські вибори, але винуватцями низки інших кібератак. Окрім Sandworm Team, вони іноді діяли як "Telebots," "Voodoo Bear" та "Iron Viking."

Як вважають у Департаменті юстиції, саме ці особи відповідальні за атаку на електромережі України у 2015 та 2016 році. Вони ж стояли за літньою кібератакою вірусу "NotPetya", який прикидався "вимагачем", але насправді єдиною його метою було заблокувати роботу сотень установ і компаній. 

"Ця безвідповідальна поведінка вплинула і на критичну інфраструктуру, як транспорт та охорона здоров’я, і не лише в Україні, але й навіть у Західній Пенсильванії. Вважається, що лише для трьох пов’язаних із США жертв цієї атаки, з-поміж сотень інших, фінансові втрати склали близько мільярда доларів", - зазначається у повідомленні.

Крім того, ймовірно саме вони стояли за витоком листування перед президентськими виборами у Франції у 2017 році.

У квітні 2018 року, за висновками слідчих, ця група здійснювала фішингові кампанії проти учасників розслідування з Організації із заборони хімічної зброї та військової науково-технічної лабораторії Британії у зв’язку з отруєнням "Новічком" Сєргєя Скрипаля і його дочки. 

Цих самих хакерів-співробітників розвідки  із "Sandworm Team" вважають винними  у кібератаці на зимові Олімпійські ігри у Південній Кореї у 2018 році, а також - на сайти урядових структур та громадських організацій у Грузії в жовтні 2019 року. 

Як зазначається у повідомленні, докази для звинувачення готувала команда прокурорів разом із Федеральним бюро розслідування США, у співпраці з низкою компаній, черед яких Cisco’s Talos Intelligence Group, Facebook, Google і Twitter, а також правоохоронними структурами України, Грузії, Південної Кореї та Нової Зеландії.

Що ще цікавого

236
0
У Чехії найактивніше діють російські та китайські спецслужби
503
0
Французького офіцера затримали за підозрою в шпигунстві на користь РФ
718
1
Ірландські cпецслужби "оцінюють" ймовірний вкид фейків з РФ