Пекін чекає свого шансу: політична турбулентність у Сеулі на руку Китаю
4/22/2025

Внутрішня політична криза у Південній Кореї, спричинена відстороненням від влади президента Юн Сок Йоля, створила сприятливі умови для Китаю, який зацікавлений послабити стратегічні зв’язки Сеула з Вашингтоном. Про це йдеться у дослідженні Королівського інституту міжнародних відносин «Chatham House».
Попри офіційні заяви про бажання співпрацювати з Південною Кореєю та Японією Пекін активно використовує торговельну війну із США та країнами регіону як важіль впливу. Останнє підвищення тарифів США на китайські товари та відповідні китайські тарифи й експортні обмеження створюють додаткові економічні ризики для Південної Кореї. Пекін намагатиметься скористатися цим для послаблення американського впливу в регіоні.
Політична криза посилила внутрішній розкол у Південній Кореї та поставила під сумнів подальшу стабільність зовнішньополітичного курсу Сеула. За президентства Юн Сок Йоля Південна Корея суттєво зміцнила стратегічні відносини зі США та Японією, зокрема, підписавши Вашингтонську декларацію та провівши тристоронній саміт у Кемп-Девіді.
Політична нестабільність у Республіці Корея підвищує імовірність приходу до влади політиків, орієнтованих на зближення з Китаєм. Лі Чже Мьон, імовірний кандидат від лівої Демократичної партії на майбутніх виборах, раніше критикував розширення військової присутності США у Південній Кореї, висловлюючи симпатії до позиції Китаю щодо заборони на розміщення американських систем ППО на Корейському півострові. Це створює для Пекіна додатковий стимул впливати на виборчий процес.
За таких умов будь-який наступний президент Південної Кореї постане перед складними викликами, що охоплюють не тільки внутрішній розкол суспільства, а й серйозний геополітичний тиск з боку Китаю.