НОВИНИ

singleNews

Привітання Голови СЗРУ Олександра Литвиненка з нагоди Дня захисників і захисниць України

Шановні колеги! Найщиріші вітання з нагоди Дня захисників і захисниць України! З давніх часів українці шанують оборонців рідної землі, які в боях за незалежність України здобули славу героїв. Цього урочистого дня вітаємо всіх, хто в різні роки брав участь у бойових діях та миротворчих місіях, хто в час російської агресії боронить нашу землю від ворога. Щирі вітання кожному з вас за вірність військовій присязі та патріотизм, мужність і відданість Батьківщині.
10/13/2021
singleNews

Огляд терористичної активності та зон нестабільності у світі станом на 13.10.2021

Лідери G20 визначили, що питання боротьби з тероризмом превалюватиме у переговорах з талібами. Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила про підготовлений пакет підтримки на суму близько 1 мільярда євро для афганського народу і сусідніх країн.
10/13/2021
singleNews

13.10.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

Франція визнає лише вакцини Pfizer/Comirnaty; Moderna; AstraZeneca/Vaxzevria/Covishield; Jansen/Johnson&Johnson для в’їзду українців до країни. МОЗ Єгипту у співпраці з Міністерством зв’язку розпочинають процедуру видачі паспортів здоров’я для виявлення ухильників від вакцин.
10/13/2021
singleNews

Росія може ввести війська до Білорусі у разі зміни влади – RAND Corporation

Зокрема аналітики RAND Corporation припускають, що Росія знову вдасться до військового втручання, щоб запобігти ерозії свого впливу на сусідні країни. На думку експертів, якщо в Білорусі або Вірменії (як основних російських регіональних союзників) до влади прийде уряд, ворожий інтересам Москви, російська інтервенція цілком ймовірна.
10/12/2021
singleNews

12.10.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

«Коктейль з антитіл», розроблений британсько-шведською компанією AstraZeneca, досяг своєї мети у запобіганні розвитку важкої форми хвороби у результаті зараження коронавірусом SARS-CoV-2. Італія повністю вакцинувала від коронавірусу понад 80 % населення у віці від 12 років. Із 11 жовтня на три місяці в Латвії затверджено режим надзвичайної ситуації через неконтрольоване зростання захворюваності на Covid-19. З 15 листопада в країні всі працівники й посадові особи державних і муніципальних підприємств зможуть виконувати свої обов’язки, лише із сертифікатом, що підтверджує вакцинацію від Covid-19 або перенесену хворобу. Компанія Merek 11 жовтня подала заявку регулятору США на схвалення противірусного препарату molnupiravir – таблеток від COVID-19.
10/12/2021
singleNews

Західно-Українська Народна Республіка 1920–1930-х років – в архівних документах

Службою зовнішньої розвідки України опрацьовано і тематично систематизовано архівні документальні матеріали, присвячені еміграційному періоду діяльності Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) та її діячів.
10/7/2021
singleNews

Фінляндія залишається об’єктом зацікавлення Росії та Китаю – SUPO

Фінляндія залишається об’єктом зацікавлення Росії та Китаю – SUPO
9/28/2021
singleNews

The Jamestown Foundation: Путінський режим в біді – і має намір створювати неприємності для сусідів

Динаміка внутрішніх репресій має продовжуватися безперервно, орієнтуючись на невдоволення громадськості через недоліки національного управління, економічну стагнацію, непомірну соціальну нерівність та деградацію системи охорони здоров’я, що посилилася пандемією COVID-19.
9/23/2021
singleNews

Москва має свою принизливу історію в Афганістані – Фонд Карнегі за міжнародний мир

Новітня історія колишнього радянського простору від України до Середньої Азії показує, що Москва часто є ненадійним, непередбачуваним або неефективним партнером.
9/21/2021
singleNews

Найважливішою стратегією Росії є залякування – CSIS

У мирний час Росія залякує опонентів психологічними методами, починаючи від дезінформації та закінчуючи цільовими ядерними навчаннями. У конфлікті РФ використовує несподіванку й обман і здійснює асиметричні операції, щоб дестабілізувати, пригнітити та зламати противника.
9/17/2021