ПУБЛІКАЦІЇ У ЗМІ

singleNews

Україна розповіла в ОБСЄ про зовнішні загрози

Українська делегація при ОБСЄ поінформувала країни-учасниці про оцінки зовнішніх загроз, передусім з боку Росії, як європейській, так і національній безпеці України, що були представлені у «Білій книзі» Служби зовнішньої розвідки (СЗР) України.
2/11/2021
singleNews

Шпигун з козацькими вусами

3 лютого 1879 року народився розвідник і дипломат Федір Боржинський. За Гетьманату Павла Скоропадського він був першим послом Української Держави у Кубанській Народній Республіці, де активно відстоював українські інтереси і виступав проти залучення козаків до наступу на українському фронті у формуваннях Добровольчої армії Антона Денікіна. За це був підступно захоплений денікінцями і розстріляний у Юзівці (нинішньому Донецьку) 14 лютого 1919 року. Докладніше про це – у нашій розповіді в журналі «Локальна історія».
2/2/2021
singleNews

Atlantic Council: Розвідка України нарешті відходить від практик КДБ

Українська зовнішня розвідка почала діяти більш відкрито і в стилі країни з амбіціями отримати членство в НАТО. Про це на сторінках Atlantic Council пише директор Wooden Horse Strategies Браян Меффорд. Він вважає, що згадані вище зміни були продемонстровані нещодавно, коли Служба зовнішньої розвідки України опублікувала "Білу книгу 2021".
2/2/2021
singleNews

Гра в імітацію: як розшифрування нацистських кодів допомогло закінчити Другу світову війну

Трофейну німецьку Енігму Служба зовнішньої розвідки України демонструє вперше. Хоча, вже декілька десятків років українські розвідники вивчають за її допомогою основи криптографії. Навіть зараз вона у цілком робочому стані, бо для себе нацисти робили на совість з найкращих матеріалів. А от збереглося таких у світі не дуже багато і цьому теж є пояснення.
9/18/2020
singleNews

Релакс не на часі. Розвідка назвала головні зовнішні загрози для України

Гібридна війна, збройний конфлікт, агресивна політика Росії стосовно внутрішніх соціально-економічних і політичних процесів в Україні, намагання кремлівської влади підірвати основи підтримки нашої держави на міжнародному рівні — це головні загрози для України, за оцінками Служби зовнішньої розвідки. Стратегічні цілі політичного режиму Росії, попри будь-які косметичні заяви московських можновладців, залишаються незмінними: це повернення України до зони свого цілковитого впливу, ліквідація її національної ідентичності й незалежності, встановлення зовнішнього контролю над процесами, що відбуваються в нашій країні, припинення існування України як суверенної держави. Російський політичний режим, застосовуючи багатовимірність гібридних форм і методів, намагається досягти переваг у військовій, політичній, економічній, інформаційній та кібербезпековій сферах, збурює суспільні конфлікти на ґрунті мови та релігії. Зупинимося докладніше на кожному вимірі зовнішніх загроз окремо.
8/1/2020
singleNews

Три відрядження до Афганістану

Під час перебування в Афганістані Валентин Сергійович Дьомін був причетний до особливої сфери діяльності спецслужб, про яку дуже рідко згадується в книгах, спогадах і інтерв’ю учасників тих подій.
7/30/2020
singleNews

Інтербандерівці

Вивчаючи документи періоду Другої світової війни з галузевого державного архіву Служби зовнішньої розвідки України, натрапив на матеріали про те, як у складі Української повстанської армії воювали представники різних національностей. Не без цікавості гортав пожовклі листівки – оригінали й копії – із закликами до узбеків, грузинів, вірменів, росіян, чеченців, башкирів, інших народів Азії та Сибіру переходити до лав УПА і спільно боротися проти московсько-більшовицьких та гітлерівських загарбників.
4/21/2015
singleNews

Операція «СМЕРП». П`ять років боротьби

Генерал зовнішньої розвідки Олександр Христенко — про не помітну навіть для піратів роботу українських розвідників під прикриттям, стратегію захоплення торгових суден сомалійцями та тактичні нюанси подальших переговорів із ними.
1/29/2010
singleNews

Розвідка УНР – проти Голодомору

Галузевим державним архівом Служби зовнішньої розвідки України за результатами пошуку і дослідження документів історико-культурної спадщини нашої держави щойно розсекречено матеріали, які дають можливість відкрити ще одну, раніше невідому сторінку, стосовно Голодомору 1932—1933 років в Україні.
12/1/2008