Міжнародне співробітництво
Відповідно до Закону України «Про розвідку» співробітництво з компетентними органами іноземних держав та міжнародними організаціями є однією із функцій Служби зовнішньої розвідки України.
У рамках втілення цього важливого напряму Службою встановлено та підтримуються партнерські контакти із низкою іноземних спецслужб та міжнародними інституціями.
Особливий акцент у діяльності Служби в цій сфері зроблено на розвитку співпраці у сфері міжнародного співробітництва з компетентними органами країн-членів НАТО, ЄС та Азіатсько-Тихоокеанського регіону.
З огляду на складну військово-політичну ситуацію навколо України, пов’язану з військовою агресією рф проти нашої держави, зусилля Служби зовнішньої розвідки України за напрямом міжнародної взаємодії спрямовані передусім на консолідацію зусиль ключових партнерів України у протидії деструктивній зовнішній політиці рф, забезпечення національної безпеки, збереження суверенітету й територіальної цілісності держави.
Іншими напрямами взаємодії з партнерськими спецслужбами визначено: протидію міжнародному тероризму, розповсюдженню зброї масового знищення та засобів її доставки, участь у боротьбі з транснаціональною організованою злочинністю, забезпечення енергетичної безпеки, сприяння у втіленні двосторонніх економічних проєктів.
Протидія російській агресії, а також іншим глобальним загрозам і викликам сучасності, забезпечення світової та регіональної безпеки є постійною тематикою двосторонніх і багатосторонніх зустрічей, переговорів, спільних нарад та форумів з партнерськими службами.
Крім того, більшість підписаних Україною з країнами-партнерами угод про співробітництво у сфері безпеки містять положення щодо співробітництва у сфері розвідки, кібербезпеки та санкційної політики.
Використовуючи стійкі міжнародні зв’язки та напрацьовані механізми співробітництва, Служба на постійній основі вивчає та впроваджує найкращий досвід іноземних партнерів, удосконалює наявні та запроваджує новітні форми і методи розвідувальної діяльності.
Нові формати спільної роботи в рамках регіональної, двосторонньої та багатосторонньої взаємодії позитивно впливають на вирішення важливих завдань розвідки. Досягнуті домовленості дають змогу створити дієву систему спільної протидії загрозам і викликам у безпековій сфері та збройній агресії рф.