RAND Corporation: Неспроможність Росії перетворити свої ворожі дії на стратегічні досягнення очевидна

11/24/2021
singleNews

Якими видами ворожої діяльності глобально займалася Росія з 2010 року? Як різняться види та інтенсивність цих заходів залежно від регіону? На ці питання дає відповідь дослідження американського аналітичного центру RAND Corporation «Аналіз російських гібридних загроз».

Автори дослідження окреслюють стратегічні тенденції, пов’язані з російським глобальним впливом, а також дають оцінку ворожих дій, таких, як: інформаційна війна, політична підривна діяльність, використання насильства чи погрози насильством через довірених осіб для підриву політичного порядку та впливу на вразливі уряди.

Дослідники дійшли висновку, що Росія продовжує брати участь у широкому спектрі ворожих заходів у глобальному масштабі, але інтенсивність її поведінки різна в різних регіонах і для різних видів діяльності.

Науковці не змогли знайти підтвердження тому, що Росія зуміла перетворити свої ворожі дії на стратегічні досягнення. За межами колишнього радянського простору Росія зазвичай займається діяльністю вищої інтенсивності лише в слабших державах, що постраждали від громадянських конфліктів, таких, як Сирія та Лівія. У стабільніших країнах дії Росії зазвичай зводяться до операцій впливу.

Західні держави тримають відносно єдиний фронт проти ворожої діяльності Росії, підтримуючи санкції довше, ніж очікували багато скептиків, і зупиняючи зниження європейських військових витрат. У наслідок цих санкцій Росія зазнала певних економічних втраті і різкого зниження її сприйняття західною громадськістю.

Проте досі очевидна неспроможність Росії перетворити свої ворожі дії на стратегічні досягнення не має викликати почуття самовдоволення серед тих, хто приймає рішення в США чи на Заході. Сполучені Штати та їхні союзники мають очікувати, що Росія братиме на себе більший ризик у зонах конфлікту й там, де вона має більший вплив порівняно із Заходом – у колишніх радянських та східноєвропейських державах.