Background

29.06.25 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

6/29/2025
singleNews

Міжнародний реєстр збитків для України оголосив про запуск нового розділу «Втрата доступу та контролю над нерухомим майном на тимчасово окупованих територіях».

Посол Швейцарії в Україні та Молдові Фелікс Бауманн підкреслив, що протягом останніх 20 років його країна системно підтримує малий і середній бізнес в Україні, зокрема через допомогу понад 30 галузевим бізнес-асоціаціям, які об’єднують понад 20 тисяч підприємств.

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц заявив, що наразі не планує телефонних розмов з путіним, оскільки подібні контакти у минулому не призводили до деескалації ситуації в Україні. 

«Цей імперіаліст у кремлі (путін) не хоче переговорів, він не хоче миру», – заявив міністр оборони ФРН Борис Пісторіус. 

рф

Комітет постійних представників Європейського Союзу продовжив секторальні санкції проти росії ще на пів року. 

Норвегія приєдналася до 17 пакета санкцій ЄС проти росії та ввела нові обмеження. До переліку санкцій потрапили 189 суден так званого «тіньового флоту», які росія використовує для обходу обмежень, а також 17 фізичних осіб та 58 компаній, причетних до постачання дронів, зброї, боєприпасів, військової техніки, ключових компонентів та логістичної підтримки для російського військово-промислового комплексу. До переліку експортного контролю внесено також іще 31 юридичну особу, які тепер підлягають жорстким обмеженням щодо постачання окремих товарів.

Велика Британія з 18 липня підвищить мита на азотні добрива з білорусі та росії з метою позбавлення доступу цих країн до режиму найбільшого сприяння під час експорту таких товарів, повідомило британське міністерство бізнесу та торгівлі. З 18 липня 2025 року мита становитимуть 10 %, з 1 липня 2026 року – 20 %, а з 1 липня 2027 року – 35 %.

Економіка рф поринає в етап глибокої фінансової напруги. У зоні серйозного ризику опинилися галузі, які забезпечують понад 17 % всіх доходів реального сектора: промисловість, будівництво, машинобудування, транспорт. Причиною різкого погіршення стану є не лише внутрішні чинники, а й затяжна війна проти України. Санкційна ізоляція, падіння інвестицій, втрата зовнішніх ринків та зростання витрат різко знизили можливості підприємств підтримувати прибутковість. Водночас рекордні кредитні ставки зробили фінансування бізнесу надзвичайно складним – позики під 16–17 % стали нормою.

росіяни у дев'яти регіонах: Московській, Орловській, Саратовській, Смоленській, Тверській областях, Татарстані, Башкортостані, Пермському та Красноярському краях, які страждають на порушення згортання крові, скаржаться на перебої з видачею препаратів від гемофілії. Ліки мали закуповуватися за державною програмою «14 високовитратних нозологій» за рахунок федерального бюджету й надаватися пацієнтам безкоштовно.

Акціонери російського виробника добрив Фосагро не ухвалили рішення про дивіденди за перший квартал 2025 року.

Четвертий російський відеохостинг, який мав замінити YouTube, і про запуск якого було оголошено рік тому, провалився. Проєкт «Платформа», який у 2024 році запустило АНО «ТВ Новости» (керівна структура russia today під керівництвом Маргаріти Симоньян), не зміг потрапити навіть до першої тисячі російських сайтів за популярністю.

У росії військового пенсіонера засудили до 18 років позбавлення волі у колонії суворого режиму у справі про «державну зраду» – за розклеювання листівок «Зупинимо війну разом».

Спецдоповідач ООН щодо ситуації з правами людини в білорусі Нілс Муйжнієкс представив щорічну доповідь у Раді з прав людини ООН. Муйжніекс заявив про систематичні порушення прав людини в білорусі, включаючи масштабні політично мотивовані судові переслідування; жорстоке поводження з ув'язненими, включаючи тривалі затримання без зв'язку із зовнішнім світом та гендерне насильство щодо жінок-в'язнів; та неодноразове продовження термінів ув'язнення за звинуваченням у «злісній непокорі» адміністраціям місць позбавлення волі. Муйжніекс зазначив, що загальна кількість несправедливо засуджених залишається незмінною, оскільки репресії продовжуються. За його словами, помилування нерідко супроводжуються новими порушеннями прав людини (примус до участі у пропагандистських відео, підписанням угод про співпрацю з кдб).

лукашенко заявив, що у країнах ЄАЕС склалася тривожна ситуація із цінами.