«Біла книга» Служби зовнішньої розвідки України

12/23/2020
singleNews

До свого професійного свята, що відзначається 24 січня, Служба зовнішньої розвідки України готує  інформаційний бюлетень «Біла книга».

Це перша «Біла книга» в історії української зовнішньої розвідки. Унікальність видання полягає в тому, що воно максимально, наскільки це дозволяє чинне законодавство, відкриває завісу зі Служби зовнішньої розвідки України і дає змогу зазирнути за лаштунки цієї особливої і утаємниченої  сфери діяльності.

Яка нині структура СЗР України? Які їй визначені основні завдання і напрями діяльності? Як відбувається реформування відповідно до ухваленого Закону України «Про розвідку»? Яка чисельність Служби і система комплектування? Скільки коштів виділено в Державному бюджеті України на зовнішню розвідку і як вони використовуються? Про які результати роботи можна, хоча б у загальних рисах, розповісти? Яка участь Служби у протидії російській агресії на сході України і міжнародних операціях? Відповіді на ці та інші питання можна буде знайти на сторінках видання.

«Біла книга» Служби зовнішньої розвідки України стане черговим свідченням впровадження в нашій державі кращих традицій/принципів розвідувальних служб країн Європи у частині відкритості, прозорості та демократичного цивільного контролю над сектором безпеки й оборони України.

Родзинкою видання стане оцінка Службою основних зовнішніх загроз національній безпеці України у зовнішньополітичній, економічній, інформаційній та інших сферах, зокрема у сфері кібербезпеки,  їх тенденцій та динаміки розвитку. При цьому особлива увага приділена основній країні-джерелу загроз – Російській Федерації. Про плани Кремля, стратегію та тактику деструктивної політики щодо України з підриву української державності як зсередини, так і через зовнішнє середовище та інші наміри можна буде дізнатися із окремого розділу.

Крім цього, у виданні надається оцінка тому, наскільки регіональні й глобальні тенденції сприятимуть/перешкоджатимуть успішному розвитку України як європейської демократичної країни. Також аналізуються перспективи збереження «проукраїнської» коаліції, зокрема і з урахуванням потенціалу міжнародного співробітництва СЗР України та можливості цього додаткового, але однаково важливого каналу комунікацій.

«Біла книга» розкриває пріоритети, які визначає Президент України для СЗР України, та його очікування конкретних дій Служби у контексті протидії зовнішнім загрозам, а також дає змогу побачити візію керівництва Служби перспективних напрямів розбудови стратегічної розвідки України.

Зібрана під однією обкладинкою інформація зацікавить як фахівців у сфері національної безпеки і оборони держави, так і партнерів, журналістів та широке коло громадськості.

У подальшому інформаційний бюлетень видаватиметься відповідно до положень Закону України «Про демократичний контроль над Військовою організацією та правоохоронними органами»  кожні три роки.