Background

Для чого створили новий «африканський» департамент у мзс рф

1/22/2025
singleNews

рф створила новий департамент партнерства з Африкою у структурі мзс. Його очолила дипломатка з багаторічним досвідом тетяна довгаленко, яка відзначилася заявами з критикою на адресу ЮНЕСКО та західних партнерів, які підтримують Україну.

Це свідчить про зростання важливості Африканського континенту в зовнішньополітичних пріоритетах рф. Африка стає одним із ключових напрямів російської зовнішньої політики на тлі зростаючої уваги до Глобального Півдня – роз’яснює Центр протидії дезінформації.

Є сумніви щодо ефективності нового департаменту. Його функції можуть дублювати завдання існуючого департаменту, який займається країнами на південь від Сахари. Новому відомству відведені питання співробітництва по лінії рф-Африка, кооперації з Африканським союзом, іншими регіональними об’єднаннями.

На тлі міжнародної ізоляції через збройну агресію проти України рф намагається зміцнити свої зв’язки з країнами Африки, які є менш залежними від західних санкцій. Цей регіон є важливим джерелом ресурсів і ринком для російського експорту.