Background

Країни ЄС планують створити фонд для посилення оборонного потенціалу

12/7/2024
singleNews

Країни ЄС напередодні вступу на посаду Д. Трампа обговорюють ініціативу створення фонду для спільних оборонних проєктів і закупівлі озброєння.

Кошти планують залучати, розміщуючи облігації під національні гарантії країн-учасників. Модель передбачатиме залучення як країн – членів ЄС, так і держав, що не входять до його складу (Великої Британії, Норвегії).

Участь у фонді буде добровільною, що дасть змогу нейтральним країнам (Ірландії, Австрії, Мальті, Кіпру) відмовитися від проєкту, але не накладати на нього вето.

Орієнтовний обсяг фінансування може становити щонайменше 500 млрд євро – мінімум, необхідний для задоволення оборонних потреб Європи протягом наступного десятиліття.

Втілення проєкту стане важливим кроком до посилення оборонного потенціалу ЄС. Ініціатива вже має підтримку з боку Нідерландів, Фінляндії, Данії.