Background

Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

7/12/2025
singleNews

Німеччина та Норвегія готові купити для України три зенітні ракетні комплекси Patriot у американського виробника.

Європейська комісія у партнерстві з Україною оголосила про запуск ініціативи BraveTech EU для розвитку оборонних інновацій через використання перевірених на полі бою технологій та зміцнення співпраці між ЄС та нашою країною. 

Італія виділяє один мільйон євро на зміцнення кібербезпеки України.

Швейцарія вважає відновлення України своїм стратегічним пріоритетом та планує спрямувати на це п’ять мільярдів франків до 2036 року. Нова двостороння угода передбачає надання нашій країні безповоротної фінансової та технічної допомоги для закупівлі товарів і послуг у швейцарських компаній для проєктів відновлення в енергетиці, транспорті, машинобудуванні, будівництві, водопостачанні та реагуванні на надзвичайні ситуації.

Україна підписала з Міжнародним банком реконструкції та розвитку й Міжнародною асоціацією розвитку угоду про запуск п’ятирічної програми PREPARE Ukraine загальним обсягом $200 мільйонів з підготовки державних та муніципальних проєктів відбудови.

Італія надасть Україні понад 30 мільйонів євро безповоротної допомоги на відновлення культурної спадщини Одеської області.

Литва виділить 21 мільйон євро для втілення ініціатив із відновлення інфраструктури, покращення результатів навчання та модернізації освітніх послуг для українських дітей і молоді.

Україна спільно з американською компанією Fluence почала запуск масштабного проєкту систем накопичення енергії загальною потужністю 200 МВт на шести локаціях в Україні.

Німецький оборонний концерн Rheinmetall надав Україні ще одну мобільну рятувальну станцію.

рф

США відчувають розчарування та роздратування через відсутність прогресу в мирних переговорах щодо України. Про це заявив державний секретар США Марко Рубіо за підсумками зустрічі з міністром закордонних справ росії.

Міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс вважає, що є перспективи, що скоординовані дії США та Європейського Союзу посилять тиск на росію. За його словами, у найближчі тижні може бути досягнуто значного прогресу. 
росія зобов'язана відшкодувати Україні збитки, завдані під час повномасштабної війни, заявив канцлер Німеччини Фрідріх Мерц. За оцінками Берліна, вони становлять близько 500 мільярдів євро. «росія має компенсувати цю матеріальну шкоду. Доки цього не станеться, вона не отримає і не повинна отримувати доступ до заморожених російських активів», – підкреслив Мерц.

Начальник генштабу Франції Тьєррі Бурхар вважає, що росія є довгостроковою і масштабною загрозою для країни та що кремль визначив Францію «однією з пріоритетних цілей». Він зауважив, що росія так чи інакше фігурує у всіх загрозах для країни і являє собою «довготривалу, близьку і найбільш багатовимірну загрозу». Генерал зазначив, що російська загроза проявляється у всіх сферах – у повітрі, космосі, на морі, у кіберпросторі. 

Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський, коментуючи відносини з рф, заявив, що саме в москві вибрали бути ворогом Заходу. Він підкреслив, що «якщо росія шпигує, посилає сюди паліїв, погрожує нам, зокрема і ядерною зброєю, то росія вирішила, що вона ворог Заходу».

Європейська комісія може запропонувати «плавну» верхню межу ціни на російську нафту у межах нового проєту 18 пакета санкцій.

Міністерство промисловості й торгівлі рф в 5 разів уріже витрати на держпрограму «Розвиток електронної та радіоелектронної промисловості», в рамках якої влада мала намір довести до 40 % частку російських товарів на ринку електроніки. Бюджет програми з 26,5 млрд рублів у 2024 році скоротиться до 4,9 млрд у 2026-му.

Третина росіян (34 %) не змогли придбати необхідні їм ліки у 2024 році. Більш ніж у половини з них (54 %) забракло для цього грошей, а решта не знайшли потрібний препарат у продажу. При цьому 75 % росіян відчули суттєве зростання цін на ліки минулого року.

російські регіони на тлі дефіциту ліків закупили на 10 млрд рублів гомеопатії та фітопрепаратів – подорожника, ромашки та кори дубу – для лікування онкохворих.

Влада Білгородської області почала судитися з місцевими жителями, щоб знизити суму компенсацій за зруйноване внаслідок обстрілів житло.

Для бездітних росіян потрібно встановити «податок на старість», щоб вони компенсували витрати держави на своє утримання після виходу на пенсію, заявив член комітету Госдуми з питань регіональної політики та місцевого самоврядування Гурульов.

росія у січні–травні 2025 року експортувала продовольчих товарів і сільськогосподарської сировини (крім текстильного) на 13,7 % менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Статус банкрута через суд у другому кварталі 2025 року отримали 138 847 громадян рф, у рамках позасудової процедури – 15 891 росіянин, що відповідно на 36,5 % та 25,5 % більше, ніж за аналогічний період роком раніше. Кількість судових банкрутств росіян за півріччя зросло на 35,7 % і становить 259,8 тис., у сумі з позасудовими процедурами (+24,6 % за січень–червень) – 291,3 тис. проти 216,8 тис. рік тому.

Через зростання цін для метро Санкт-Петербурга закуплять вагонів удвічі менше запланованих. Із 950 нових вагонів у найближчу п'ятирічку в межах чинного лізингового контракту метрополітен отримає лише 494 нових вагони. Водночас деяким вагонам, що працюють на лініях, уже виповнюється 45 років.

Частка нецільових кредитів під заставу майна у першому півріччі 2025 року досягла максимуму і  становить 22,6 млрд рублів. А це 15,5 % від загального обсягу кредитів готівкою – максимальний показник з початку 2023 року. За рік частка таких кредитів зросла аж на 10 процентних пунктів. Головною причиною зростання стала висока ключова ставка і посилення регулювання роздрібного кредитування.

Суд у Челябінську націоналізував «Южуралзолото» – одну з найбільших золотодобувних компаній росії. В документах зазначили, що власник Струков «фактично монополізував стратегічну галузь із видобутку золота в Уральському та інших федеральних округах». У 2019 році бізнесмен задекларував дохід у розмірі 4,46 млрд рублів, унаслідок чого потрапив до рейтингу Forbes найбагатших держслужбовців і депутатів.

Режим лукашенка додав до «списку екстремістів» іще 45 прізвищ – зараз у ньому 5 511 осіб. Більшість доданих засуджено за «народною» статтею 342 Кримінального кодексу, пов'язаною з участю у протестах.

Річна інфляція у білорусі у червні розігналася до 7,3 %. При цьому ціни на продукти зросли на 10,5 %.

лукашенко на відкритті фестивалю «Слов'янський базар» розповів, що вивчав штучний інтелект «щойно це з'явилося». Він порадив «тримати свою голову у своїх власних руках», оскільки «щойно хтось захопить вашу голову, з нами буде все вирішено».

Держсекретар союзної держави рф і рб Глазьєв вважає, що білорусь і росія повинні розробити штучний інтелект на основі традиційних цінностей. На його думку, в ШІ інших країн закладено чужі цінності. На таку думку Глазьєва наштовхнула нейромережа Grok, яка, за його словами, «упала в расизм, нацизм і прославлення фашизму».