Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії
7/13/2025

Генерал-майор Збройних сил Німеччини Крістіан Фройдінг повідомив, що ведеться «тісне узгодження з партнерами» з питання про те, як «доставити в Україну нові системи протиповітряної оборони середнього і дальнього радіуса дії Patriot». Також Фройдінг запевнив, що ФРН підтримає нашу країну, надавши фінансування на постачання великої кількості далекобійних засобів у сотні одиниць, і українська сторона вже у липні отримає перші далекобійні засоби. «Нам потрібні системи озброєння, які можуть проникати глибоко в російську територію і завдавати ударів по складах, командних пунктах, аеродромах і літаках», – зазначив він.
Комітет із питань Збройних сил Сенату США схвалив виділення 500 мільйонів доларів на безпекову допомогу Україні в межах проєкту оборонного бюджету на 2026 фінансовий рік.
У межах Конференції з відновлення України в Римі було підписано близько 200 угод і меморандумів на загальну суму 11 млрд євро.
Норвегія стала дванадцятою країною, яка долучилася до Талліннського механізму — міжнародної ініціативи, що підтримує посилення кіберзахисту України. До кінця 2025 року норвезький уряд планує надати понад 100 мільйонів гривень на підтримку проєктів, які сприятимуть підвищенню кіберстійкості цивільної та критичної інфраструктури України.
Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна наголосив на необхідності нових жорстких санкцій проти росії після чергового масованого удару по Україні.
Європейський інвестиційний банк надасть 134 мільйони євро на відновлення транспортної інфраструктури України.
У Римі створили Міжнародну коаліцію на підтримку української науки. Йдеться про спільну роботу над пріоритетами, фінансуванням, обміном знаннями та інтеграцією в глобальну наукову спільноту.
Європейська комісія інвестує п'ять мільйонів євро на друк двох мільйонів примірників українських підручників.
рф
Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) у своєму щомісячному звіті заявило, що зниження експорту сирої нафти та нафтопродуктів із росії ставить під сумнів здатність країни підтримувати свої виробничі потужності.
Влада Норвегії планує заборонити великогабаритним російським суднам плавати в норвезьких водах без супроводу лоцмана. Це має на меті обмежити можливість розвідувальної діяльності росії за допомогою цивільних суден.
Президент Фінляндії Александер Стубб назвав повномасштабне вторгнення росії в Україну найбільшою тактичною та стратегічною поразкою у новітній історії. На думку Стубба, кремль зазнав краху за всіма ключовими напрямами.
Тегеран, розчарувавшись у військово-технічній співпраці з росією і назвавши її зрадницею, коли російські комплекси не змогли захистити небо Ірану, звернувся до Пекіна за зенітно-ракетними комплексами HQ-9.
Через стрімку інфляцію в росії зафіксовано зростання цін на моркву (+15,4 %), столові буряки (+7,9 %), яблука (+6,9 %) та апельсини (+2,3 %). Також зросли тарифи на проїзд: на метро – на 5,5 %, на трамваї – на 3,3 %.
Нестача обладнання та компонентів через накладені санкції змусила російських авіаперевізників «канібалізувати» літаки – розбирати на запчастини одні, щоб заткнути «дірки» на інших. Але така практика поширюється і в інших галузях. Зокрема у вугільній, яка переживає найважчу кризу, також спровоковану наслідками війни. Шахтарям часто доводиться розбирати обладнання з кількох об'єктів, щоб зібрати одну робочу установку. Спочатку були сподівання, що китайські постачальники зможуть заповнити дефіцит, що виник після відходу західних компаній. Однак якість китайського обладнання часто не відповідає очікуванням галузі.
Серед 137 тисяч російських військових, які повернулися з українського фронту, влаштуватися на роботу змогли менше 50 тисяч осіб, випливає зі слів заступника голови мінпраці рф Баталіної.
Комітет госдуми з держбудівництва та законодавства рекомендував ухвалити у першому читанні законопроєкт, який спрощує процедуру притягнення іноагентів до кримінальної відповідальності. Депутати пропонують встановити «одноразову преюдицію» та притягувати іноагентів до кримінальної відповідальності вже за друге порушення, причому незалежно від термінів його вчинення.
З початку 2025 року в росії припинили роботу близько 200 автодилерських центрів – це близько 5 % від загальної кількості дилерів.
YouTube змінив систему таргетингу реклами, обмеживши її показ для російськомовної аудиторії. У роликах російськомовних блогерів більше не показуватимуть рекламу будь-якою мовою і, відповідно, не платитимуть їм за її покази.
У червні 2025 року на російському ринку продано 199 нових вантажівок Мінського автомобільного заводу – у 2,6 раза менше, ніж того ж місяця 2024-го (515).
Пропагандистка режиму лукашенка Бондарєва закликала карати білорусів за публічну дискредитацію системи освіти щодо післявузівського розподілу та служби в армії. На її думку, молодь неохоче йде працювати за розподілом через «негативний вплив виступів «блогерів-мільйонників», які кинули навчання. Пропагандистка наголосила, що оскільки щодо таких блогерів «не було вжито заходів», то «гнилі зерна, посіяні ними, сьогодні дали свої сходи». Раніше пропагандистка була відрахована з філфаку БГУ за прогули.