Background

Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

11/4/2025
singleNews

Україна посилила свою ППО новими комплексами Patriot від Німеччини.

Данія виділяє 1,3 млн євро на відновлення української культурної спадщини. «Фінансування може бути спрямоване, наприклад, на відновлення українських будівель, пам'ятників і музеїв, які були зруйновані російськими бомбами», – йдеться в офіційному повідомленні.

Сполучене Королівство передає Україні нову партію далекобійних крилатих ракет Storm Shadow.

Європейський Союз 4 листопада може затвердити надання Україні п'ятого траншу макрофінансової допомоги в межах механізму Ukraine Facility у розмірі 1,351 млрд євро.

У межах 19-го пакету санкцій ЄС під заборону для росіян, крім банківських карток, потрапили магазинні, паливні, членські картки, а також квитки на громадський транспорт, паркувальні талони, талони на харчування або певні послуги.

Віцеканцлер Німеччини, міністр фінансів Ларс Клінгбайль закликає до посилення заходів проти росії. Він вважає, що необхідно повністю припинити весь імпорт сталі з рф.

Чехія планує ввести санкції проти глави рпц в країні Іларіона за зв’язки з російськими спецслужбами.

Китайські нафтопереробні заводи згортають імпорт російської нафти через санкції адміністрації Дональда Трампа, під які потрапили «Роснефть» та «Лукойл». Державні Sinopec та PetroChina вже скасували низку закупівель сировини з рф і продовжують залишатися осторонь. До них приєдналися невеликі приватні НПЗ, які побоюються потрапляння під санкції, як це вже сталося з Shandong Yulong Petrochemical, включеною до «чорних списків» Британії та Євросоюзу. «Страйк покупців» торкнувся майже 45 % російського нафтового експорту до Китаю. Під «бойкот» потрапив далекосхідний сорт ESPO, через що ціни на нього падають: нафтовики пропонують його зі знижкою $0,5 за барель до Brent, хоча ще на початку жовтня вимагали премію $1.

За січень – жовтень поточного року «Газпром» прокачав європейським клієнтам 14,7 млрд. кубометрів. Порівняно з тим же періодом минулого року (26,6 млрд кубометрів) експорт до Європи обвалився ще на 45 % через припинення контракту на транзит через Україну, за допомогою якого в січні–жовтні 2024 року Європа отримала 12,9 млрд кубометрів газу. З поточними темпами прокачування за підсумками року газовий експорт із рф до ЄС може становити близько 18 млрд кубометрів, і це буде найнижчий обсяг з початку 1970-х.

російська влада різко збільшує закупівлі протезів, щоб забезпечити інвалідів війни проти України, кількість яких оцінюється в сотні тисяч осіб. У бюджеті-2026 на забезпечення інвалідів технічними засобами реалібілітації закладено 98,16 млрд рублів. Держзакупівлі протезів зросли втричі: у 2020 – 2021рр. на них виділяли по 33 млрд рублів на рік. 2022-го сума зросла до 37,2 млрд рублів, 2023-го – до 42,2 млрд, 2024-го – до 55,8 млрд, а поточного року – до 75,4 млрд.

Посольства Сполученого Королівства, Швеції, Німеччини, Литви та представництво Євросоюзу в рб закликали звільнити ув’язнених білоруських журналістів.

Нова Зеландія закликала режим лукашенка гарантувати дотримання прав людини.

У січні – вересні до білорусі приїхав 32 381 трудовий мігрант. Для порівняння: за весь минулий рік їх прибуло 33 818 осіб, з них майже половина – 14,9 тис. – громадяни Туркменістану.