Background

09.09.22 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

9/8/2022
singleNews

Сполучені Штати поставили в Україну надточні артилерійські снаряди з GPS-наведенням Excalibur. Найновіші високоточні далекобійні 155-мм боєприпаси підходять до будь-якої ствольної артилерії відповідного калібру й майже недосяжні для збиття протиповітряною обороною. Завдяки точності Excalibur можуть уразити ворожу мішень на відстані від 40 до 60 км з першого пострілу. Вартість одного такого снаряду становить $ 200 тис. Пентагон витратить на закупку таких снарядів для України $ 92 млн.

Пентагон оголосив про постачання Україні нової партії озброєння на 675 мільйонів доларів. Допомога включатиме додаткові снаряди для HIMARS, транспортні засоби та інше військове обладнання.

Міністр оборони США Ллойд Остін після проведеного п’ятого засідання Контактної групи з оборони України на авіабазі Рамштайн, заявив: «Просто зараз Україна терміново потребує великої кількості артилерійських систем і боєприпасів, а також протиповітряної та берегової оборони, інших критично важливих спроможностей». За словами Остіна, ЗСУ використовують всю надану військову допомогу «негайно і ефективно».

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що адміністрація Байдена надасть 2,2 мільярди доларів у вигляді довгострокового зовнішнього військового фінансування Україні та 18 її сусідам, включаючи членів НАТО й регіональних партнерів у сфері безпеки, які «потенційно перебувають під найбільшим ризиком для майбутньої російської агресії».

Міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам заявив, що Норвегія передає Україні приблизно 160 високоточних ракет Hellfire з лазерним наведенням, пускові майданчики та блоки наведення, а також прилади нічного бачення зі складів Норвезьких Збройних Сил. Норвезькі інструктори вже провели навчання з використання HellFire для українських військових.

Велика Британія передасть Україні понад 120 машин для вирішення логістичних завдань, заявив Міністр оборони Великої Британії Бен Уоллес. Вантажні платформи допоможуть ЗСУ швидше перекидати військову техніку, зокрема раніше поставлені Британією системи РСЗВ або БМП Stormer. Також у пакет допомоги входять інші транспортні машини.

Міністри оборони Німеччини та Нідерландів Крістін Ламбрехт і Кайса Оллонгрен заявили, що їхні країни хочуть підтримати Україну, навчаючи українських військових розмінуванню та знешкодженню мін-пасток. «Ми забезпечимо не тільки навчання, але й обладнання», – сказала Крістін Ламбрехт.

Україна отримає запрошення на першу зустріч на найвищому рівні нового формату «ЄС+» у Празі. Засідання відбудеться напередодні неформальної зустрічі лідерів ЄС 7 жовтня.

Місія ООН найближчими днями прибуде в Оленівку, де загинули українські військовополонені.

За даними уповноваженої з прав дитини Фінляндії Еліни Пеккарінен, приблизно кожен третій із 36 тисяч українців, які попросили тимчасового захисту, є неповнолітнім.

рф

Країни Балтії та Польща з 19 вересня запроваджують жорсткі обмеження на в'їзд для громадян росії з шенгенськими туристичними візами, незалежно в якій країні вони видані. Водночас у спільній заяві прем’єр-міністрів Литви, Латвії, Естонії та Польщі наголошується, що подорож росіян країнами ЄС є привілеєм, а не їхнім правом.

Міністерство юстиції Латвії шукає можливості для арешту нерухомості, що належить росіянам і білорусам, аби її можна було надати для проживання українським біженцям.

голова уряду рф мішустін визнав, що «формування бюджету протягом найближчих трьох років буде непростим через санкції».

За даними росстату, на росії живе 17,6 млн людей з доходами, нижчими за межу бідності (12,1 % населення країни).

Від початку російської військової агресії проти України росавіація в 33-й раз продовжила заборону на польоти до 11 аеропортів центральної та південної росії, тепер до 16 вересня.

Китай нарощує закупівлю російської сировини, але не поспішає з постачанням обладнання, необхідного рф для імпортозаміщення. За вісім місяців 2022 року російський експорт до Китаю зріс на 50 % (здебільшого за рахунок нарощування постачання сировини та енергоносіїв), тоді як імпорт із КНР – лише на 8,5 %, – ідеться у звіті бюро митної статистики КНР. На східному економічному форумі представник КНР переважно розповідав про важливість вдосконалення логістичних ланцюжків і зовсім нічого щодо надання китайських технологій та обладнання. На думку аналітиків, росіянам чітко дали зрозуміти: через санкції значних постачань китайського обладнання на росію не буде.

Німецька компанія SAP, яка працювала на росії з 1992 року і оголосила про зупинення діяльності через її агресію проти України, виставляє на продаж обчислювальну техніку з власних дата-центрів на рф – всього 3,5 тис. одиниць серверів, комутаторів, систем зберігання даних тощо. Потенційні покупці сподіваються, що це обладнання можна буде розібрати на запчастини і використовувати у важкі часи російської кризи й міжнародної ізоляції.

Німецький автомобільний концерн Mercedes-Benz готує до продажу свій завод, розташований у московській області.

Звукозаписна компанія Sony Music Group, яка є другою за розміром у своїй галузі, повністю залишає російський ринок.

Через дефіцит імпортних товарів уряд білорусі планує ухвалити законопроєкт про «паралельний імпорт» до кінця поточного року, – заявив міністр антимонопольного регулювання і торгівлі богданов.