ОГЛЯД ПРОТИДІЇ COVID-19 У СВІТІ

singleNews

26.11.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

26 листопада ВООЗ проведе надзвичайне засідання на тему нового штаму коронавірусу, виявленого у ПАР і Ботсвані, який може мати підвищену здатність до мутації. Чехія знову запроваджує надзвичайний стан через пандемію коронавірусу. Два китайських антивірусних препарати від COVID-19, розроблених Шанхайським інститутом фармакології при Академії наук Китаю /АНК/, вступили в стадію клінічних випробувань.
11/27/2021
singleNews

25.11.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

Гендиректор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус висловив занепокоєння «хибним почуттям безпеки», що виникло в низці країн через вакцинацію проти COVID-19, і нагадав, що вакциновані люди все одно мають дотримуватися заходів безпеки від коронавірусу. Уряд Італії готує постанову про введення так званої «супер зеленої перепустки» для того, щоб стримати поширення COVID-19. Її зможуть отримати вакциновані і ті, хто перехворів. Уряд Словаччини з 25 листопада запровадив по всій країні двотижневий локдаун на тлі стрімкого збільшення нових випадків захворювання на COVID-19. У Німеччині проїзд у громадському транспорті та вхід до офісів дозволяється лише за наявності COVID-документів. Канада розпочала реєстрацію на вакцинацію дітей віком від 5 до 11 років.
11/25/2021
singleNews

24.11.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

У Греції обговорюється питання недостатньої ефективності вакцин та розглядається варіант чотирьох щорічних щеплень. Із 25.11.2021 року у Словаччині очікується введення обмеженого локдауну. Уряд Чехії за підсумками засідання 22 листопада ухвалив рішення не запроваджувати в країні режим надзвичайного стану. Водночас Чеська лікарська палата закликала уряд якнайшвидше ввести в країні загальний локдаун. Данські органи охорони здоров'я прагнуть збільшити темпи вакцинації, довівши її до 300 тис. осіб на тиждень.
11/24/2021
singleNews

23.11.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

З 22 листопада у Чехії для нещеплених співробітників введено обов'язкове тестування на коронавірус антигенними «самотестами» на робочих місцях не рідше одного разу на тиждень. Влада Катару наполегливо закликає повністю вакцинованих осіб, у яких після другого щеплення минуло понад шість місяців, невідкладно зробити щеплення третьою («бустерною») дозою. Лікарський антивірусний препарат від COVID-19 JS016 з незалежними правами інтелектуальної власності Китаю вступив у третю фазу клінічних випробувань за кордоном. JS016 став першим у світі препаратом на основі моноклональних антитіл. Під час досліджень виявлено, що він здатний знизити титр вірусу, а також випадки переходу захворювання у важку форму.
11/23/2021
singleNews

22.11.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

Влада Франції вбачає ознаки дуже швидкого поширення чергової – п’ятої – хвилі коронавірусної інфекції Covid-19. Для кращого захисту та запобігання наступним пандеміям вакцинуватися проти коронавірусу, ймовірно, потрібно буде щороку, як від грипу,  заявив засновник і керівник німецької компанії BioNTech Угур Шахін. У Чехії з 22 листопада ввели локдаун для невакцинованих від COVID-19 через складну епідеміологічну обстановку та завантаженість системи національної охорони здоров'я. 23 листопада в Ізраїлі розпочнеться кампанія з вакцинації від коронавірусу дітей віком від п'яти до 11 років. Дитяча вакцина Pfizer адаптована саме для дітей, доза становить лише третину дорослої.
11/22/2021
singleNews

19.11.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

«Коктейль з антитіл», розроблений британсько-шведською компанією AstraZeneca, на 83 % знижує ризик розвитку симптоматичного перебігу захворювання COVID-19 та захищає від його важкої форми і летальних випадків. Застосування препарату AZD7442 на 88 % скорочує ризик смерті чи розвитку тяжкого перебігу захворювання за умови початку лікування протягом трьох днів з моменту появи перших симптомів. Бельгія посилила коронавірусні обмеження, зробивши роботу з дому обов’язковою чотири з п'яти днів на тиждень і посиливши вимоги до носіння масок. Німецьку премію майбутнього за 2021 рік присуджено розробникам мРНК-вакцини проти COVID-19 – компанії BioNTech. Засновники німецького стартапу BioNTech – подружжя лікарів-імунологів Угур Шахін і Озлем Тюречі, а також Крістоф Губер і Каталін Каріко.
11/19/2021
singleNews

18.11.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

У Республіці Корея від початку листопада збільшилася кількість випадків заражень серед повністю вакцинованих осіб. Протягом останнього тижня у Нідерландах зросла кількість хворих на коронавірус, а також госпіталізованих у лікарнях, у відділеннях інтенсивної терапії медичних установ і померлих. У Франції очікують пік п’ятої хвилі захворювань на COVID на кінець грудня 2021 – початок січня 2022 року. Вчені китайського Університету Цінхуа спільно з компанією «Brii Biosciences» розробили ліки від COVID-19 на основі моноклональних антитіл BRII-196 та BRII-198, отриманих від людей, які одужали від хвороби.
11/18/2021
singleNews

17.11.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

Головні умови для перетину кордону зі Словаччиною для українців: наявність посвідки на проживання у Словаччині чи словацького громадянства; зв'язок з особою, яка проживає у Словаччині; наявність сертифіката про вакцинацію препаратами, схваленими Європейським агентством з лікарських засобів (EMA) або ВООЗ. Уряд Словаччини також зобов'язав роботодавців перевіряти COVID-паспорти у своїх співробітників, тобто контролювати наявність щеплення, негативний результат тесту або підтвердження про одужання. В Італії активно розгортається кампанія з вакцинації третьою дозою осіб з ослабленим імунітетом, медичного персоналу, гостей та персоналу будинків для літніх людей, осіб, які отримали вакцину Johnson & Johnson, та старших за 60 років.
11/17/2021
singleNews

16.11.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

Євросоюз визнав COVID-сертифікати, видані у Молдові та Грузії, а також у Сербії та Новій Зеландії. Фармацевтична група Hipra почне тестувати вакцину від коронавірусу іспанського виробництва. У Німеччині людям, які ще не вакцинувалися і не перехворіли, заборонять користуватися автобусами й потягами без свіжого негативного тесту. Через погіршення епідемічної ситуації з 15 листопада носіння масок знову стало обов'язковим у початкових школах по всій Франції. Медики Чехії вперше зафіксували три випадки інфікування різновидом AY 4.2. штаму коронавірусу Delta. Британська компанія Emergex проведе у Швейцарії клінічні випробування вакцини проти COVID-19 у вигляді пластиру з мікроголками.
11/16/2021
singleNews

15.11.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

Влада Словаччини обмежила можливості в'їзду для жителів України та для громадян третіх країн, які мають намір потрапити на територію Євросоюзу через українсько-словацький кордон. У Чорногорії запроваджено нові заходи щодо боротьби з епідемією коронавірусу, які діятимуть з 15 листопада по 1 грудня. У Марокко прийнято рішення щодо посилення системи контролю в’їзду на національну територію, зокрема, крім обов’язкового пред’явлення паспорту вакцинації та негативного ПЛР-тесту, буде проведена подвійна перевірка за допомогою теплових камер, електронних термометрів, а також антигенних тестів.
11/15/2021