ОГЛЯД ПРОТИДІЇ COVID-19 У СВІТІ

singleNews

13.05.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

Єврокомісія очікує незабаром закінчити роботу над сертифікатом COVID-19, який спростить громадянам ЄС подорожі цього літа. Про це заявив віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчович. Сертифікат дасть змогу вакцинованим людям та тим, хто вилікувався від COVID-19 або має негативний результат тестів, перетинати кордони всередині ЄС. У понеділок розпочався двотижневий пілотний проєкт з тестування технологій, що проводиться кількома країнами. "Щоб сертифікат працював, він повинен бути на смартфонах, бути сумісним, щоб було можливо його перевірити.", - сказав Шефчович.
5/13/2021
singleNews

12.05.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

Європейський центр профілактики та контролю захворювань (ECDC) спільно з Агентством ЄС з безпеки та гігієни праці (EU-OSHA) вивчив можливості і важливість використання антигенних тестів на робочих місцях з метою зупинити поширення COVID-19. У звіті відомств йдеться про те, що швидке антигенне тестування може допомогти знизити поширення вірусу на робочих місцях з підвищеним ризиком. Однак у звіті підкреслюється, що тестування не може замінити інші заходи безпеки і охорони здоров'я та має використовуватися як доповнення до них. У звіті також рекомендують ретельно планувати і залучати роботодавців, працівників, органів з охорони праці та здоров'я, органів громадської охорони здоров'я і служб гігієни праці до розробки стратегії тестування на робочому місці ще до її впровадження.
5/12/2021
singleNews

11.05.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

За даними ВООЗ, кількість інфікованих коронавірусом у світі перевищила 157,9 млн осіб, з них понад 3,28 млн померли. Більше всього захворіли в США – 32,7 млн осіб, на другому місці – Індія з 22,66 млн інфікованих, на третьому – Бразилія, 15,18 млн інфікованих. На даний час існує загальноєвропейський список «безпечних країн» з точки зору епідеміологічної обстановки: Ізраїль, Австралія, Нова Зеландія, Руанда, Сінгапур, Південна Корея і Таїланд.
5/11/2021
singleNews

07.05.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

Генсек ООН Антоніу Гутерріш заявив, що вітає рішення США підтримати ідею про тимчасову відмову від патентів на вакцини від коронавірусу COVID-19. "Я вітаю безпрецедентне рішення адміністрації США у випадку з вакцинами від COVID-19 зробити виняток з правила про захист інтелектуальної власності" - написав він у Twitter. "Ми всі згодні, що ніхто не буде захищений від вірусу, поки захист не отримають усі", - додав Гутерріш. У Європейській комісії також заявили, що готові обговорювати рішення США підтримати виняток із правил про захист інтелектуальної власності для вакцин проти COVID-19, але ще мають бути дискусії в Євросоюзі і у Світовій організації торгівлі.
5/8/2021
singleNews

06.05.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

З 10 травня розпочнеться перший етап тестування системи зелених цифрових сертифікатів ("ковід-паспортів"). У ньому візьмуть участь 16 країн ЄС: Франція, Мальта, Нідерланди, Люксембург, Естонія, Швеція, Хорватія, Болгарія, Італія, Литва, Німеччина, Чехія, Австрія, Ісландія і Греція. Друга група країн приєднається до системи в кінці травня: Латвія, Румунія, Кіпр, Ірландія, Португалія, Польща, Данія і Словенія. Єврокомісія запевняє, що технічна інфраструктура буде повністю готова до роботи з 1 червня, після чого Європейській палаті і урядам 27 країн-учасниць залишиться лише законодавчо закріпити досягнуту угоду щодо порядку функціонування системи "ковід-паспортів".
5/6/2021
singleNews

05.05.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

Країни "Групи 20" (G20) підтримали введення паспортів вакцинації від COVID для туристів. Таке нововведення має вивести індустрію подорожей і туризму зі спаду, викликаного пандемією. Про це на прес-конференції заявив міністр туризму Італії Массімо Гаравалья.
5/5/2021
singleNews

30.04.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

Європарламент узгодив свою позицію щодо питання про отримання сертифіката для підтвердження права на вільне пересування в Європі під час пандемії. В Європарламенті наголосили, що ці сертифікати не повинні служити проїзними документами або передумовою для поїздок. Згідно з пресрелізом, держави-члени повинні приймати сертифікати про щеплення, видані в інших державах-членах для громадян, які були повністю щеплені однією з вакцин, дозволених Європейським агентством з лікарських засобів (EMA).
4/30/2021
singleNews

29.04.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

30 квітня 2021 року у Португалії завершиться дія визначеного законом надзвичайного стану, введеного з 15 січня 2021 року через фіксацію на той момент найгірших у світі показників заражень на COVID-19. У Польщі з 1 травня відновлюють діяльність торгові центри, крамниці, великі будівельні магазини, культурні та спортивні інституції. В Ірані продовжується поширення штаму південноафриканського вірусу, наразі він локалізований в одній провінції.
4/29/2021
singleNews

28.04.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

ВООЗ повідомила, що мутації індійського варіанту SARS-CoV-2 вказують на його велику заразність і стійкість до антитіл як у перехворілих, так і щеплених від коронавірусу. Данія прагне розпочати місцеве виробництво вакцин проти коронавірусу у 2022 році. Новий завод з виробництва вакцин належатиме та експлуатуватиметься приватним сектором. Кіпр з 10 травня прийматиме туристів, які пройшли повний курс вакцинації будь-яким препаратом від COVID-19, без ПЛР-тестів. Швеція залишається другою країною серед країн-членів ЄС за рівнем поширення інфекції. Компанія Pfizer працює над створенням таблеток, які стануть потенційним ліками від COVID-19.
4/28/2021
singleNews

27.04.2021 Огляд заходів іноземних держав щодо протидії поширенню COVID-19 у світі

Австрія припинила пряме авіасполучення з Індією та розглядає можливість повної заборони в’їзду до країни пасажирів, які повертаються з Індії. Це зроблено з огляду на небезпеку поширення в країні мутованого штаму коронавірусу індійського походження B.1.617. Прем’єр канадської провінції Онтаріо Д. Форд закликав федеральний уряд заборонити всі неважливі поїздки до Канади, оскільки у провінції зростає кількість випадків зараження на так званий індійський варіант COVID-19.
4/27/2021