17.05.23 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

5/17/2023
singleNews

Україна отримала перший італійсько-французький зенітно-ракетний комплекс SAMP/T.

Президент Франції Еммануель Макрон заявив про передачу Україні ракет, дальність яких «дає змогу чинити опір».

Французький президент Макрон повідомив, що після зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським «відкрив двері» для навчання військових пілотів з України.

«Вдячна за потужну роботу українських ППО», – посол США в Україні Бріджит Брінк відреагувала на ракетний обстріл Києва росією вночі 16 травня.

У Держдепі США вважають важливим процесом плани низки країн розпочати навчання українських військових пілотів.

Міністерство оборони США підтвердило прибуття 31 танка Abrams в Німеччину для навчання українських екіпажів.

Адміністрація президента США Джо Байдена почала готувати пропозицію чергового фінансування оборонної допомоги Україні.

Армійські інструктори з Литви вже підготували понад одну тисячу українських військовослужбовців.

Очільник Міністерства оборони Словаччини нового технічного уряду Мартін Склена наголосив, що підтримує подальшу військову допомогу Україні.

Україна офіційно приєдналася до Центру НАТО з питань співробітництва в галузі кіберзахисту (CCDCOE), біля штаб-квартири центру підняли український прапор.

Французькі слідчі прибули в Україну для розслідування загибелі журналіста інформагентства AFP Армана Сольдіна під час російського ракетного обстрілу  на Донеччині.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) передало «Укрзалізниці» 105 дизель-генераторів на суму 2,7 млн доларів США.

За даними міністерства соціальних справ Естонії, 44 % українських біженців віком 20-64 років змогли працевлаштуватися в країні.

Міністр охорони довкілля та регіонального розвитку Латвії Маріс Спрінджукс повідомила, що кількість біженців з України у Латвії значно зменшується, оскільки багато з них повертаються додому на тлі покращення ситуації в країні.

Експертна мовна комісія Латвії рекомендувала вживати у латиській мові на позначення російського калінінграда його історичну балтійську або германську назву – Караляучі або Кенігсберг відповідно.

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі заявив, що Білий дім бачить ознаки поглиблення російсько-іранського військового партнерства в намаганні москви отримати нові партії іранських безпілотників Shahed, які вона використовує для атак на інфраструктуру України.

ЄС підтвердив плани щодо санкцій проти третіх держав, які допомагають державі-агресору у веденні війни проти України.

рф

США ще на 180 днів продовжили експортні обмеження щодо авіакомпанії «росія».

Три великі чеські банки – Creditas, UniCredit Bank та СSOB почали закривати рахунки громадян росії та білорусії, навіть тих, хто мав робочі чи студентські візи.

заступник глави мід рф галузін заявив, що низка країн Центральної Азії «дають зрозуміти, що можуть приєднатися до західних санкцій проти росії».

Європейський холдинг AmRest продав всі свої ресторани KFC на росії.

Європейський офіс ВООЗ із профілактики та боротьби з неінфекційними захворюваннями закриють у москві та перенесуть до Копенгагена. За відповідне рішення проголосувала абсолютна більшість держав-членів під час спеціальної сесії Європейського регіонального комітету Всесвітньої організації охорони здоров'я

счьотная палата заявила, що вартість 25-кілометрової ділянки автодороги від владивостока до находки зросла майже вдвічі, а терміни завершення будівництва постійно відсуваються. Загальний кошторис вже перевищив 40 млрд руб, а рух транспорту навряд чи відкриють раніше 2024 року, хоча трасу планувалось запустити ще в 2020 році. Будівництво наступних 100-кілометрів  шляху до порту восточний аудітори взагалі пропонують скасувати через занадто дорогий кошторис.

голова комітету госдуми з фінансового ринку аксаков заявив, що уряду неминуче доведеться вимушено скорочувати інвестиції на росії через дефіцит федерального бюджету. Раніше мінфін рф повідомляв, що дефіцит російського бюджету за підсумками першого кварталу становив 2,4 трлн руб.

Скоригований чистий прибуток спб біржі за МСФЗ за 2022 рік зменшився на 25 % і становив 1,93 млрд руб (2021 року був 2,57 млрд руб). Сукупний обсяг угод з іноземними компаніями 2022 року скоротився на 68,9 % і становив $ 122,19 млрд. За підсумками минулого року інвестори на спб біржі не отримали виплати на 30,8 млрд руб.

Продажі вторинного житла у москві скоротились за чотири місяці 2023 року на 8 %.

2022 року на росії сталось 34 аварії цивільної авіації, зокрема 13 авіакатастроф, в яких загинуло 24 особи.

фсб підготувала інструкцію, яка дозволяє співробітникам проводити обшуки будинків, квартир та машин без рішення суду. Проєкт документа опубліковано на порталі нормативних правових актів рф, зокрема в ньому підкреслюється, що «проведення такого обстеження без рішення суду обмежує конституційне право громадян на недоторканність житла», проте може здійснюватися в інтересах безпеки росії.

На росії триває прихована мобілізація – влада змушує бізнес агітувати своїх працівників записуватися в армію. чиновники розповідають керівникам, як їм варто робити стенди з рекламою армії і запрошувати на службу своїх співробітників, зокрема й іноземних фахівців. керівники підприємств повинні за підсумками нарад зробити так, щоб їхні підопічні після агітації записувалися до армії добровільно.

У білорусі продовжує збільшуватись загальна сума готівки в обігу. На початок травня, за даними нацбанку, цей показник був на рівні 7 млрд. 917,7 млн. рублів. Це рекордний показник. На думку економістів, регулятор вдався до вливання грошей в економіку, включивши друкарський верстат.

За офіційними даними бєлстату, в 2022 році в країні було зареєстровано 88 555 правопорушень, що майже на 1 % більше, ніж рік тому. Зменшилася кількість вбивств і злочинів проти комп'ютерної безпеки, але зросла кількість крадіжок і помітно (у півтора раза) – випадків шахрайства. У 2022 році засудили 38 206 осіб, що на 1 850 осіб більше, ніж роком раніше. Серед засуджених 6 666 жінок та 927 неповнолітніх. Проте бєлстат засекретив дані за минулий рік щодо пограбувань, розбоїв, зґвалтувань, корупції, дітей, які постраждали в ДТП, та деяку іншу інформацію.