18.08.24 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії
8/18/2024

Міністр оборони Латвії Андріс Спрудс, коментуючи події у курській області, заявив, що розв'язана рф війна проти України «певною мірою повернулася до себе додому».
«Україна сама визначає, як використовує отриману зброю», – голова міноборони Іспанії Маргарита Роблес.
Прем'єр-міністр Нідерландів Дік Схооф запевнив про продовження підтримки України у війні з рф. Схооф сказав, що підтримка Нідерландами України не зменшується та наголосив, що «важливо зупинити напад росії на Україну в інтересах безпеки Європи та Нідерландів. Це означає, що підтримка України здійснюється саме у цьому контексті».
Адміністрація президента США Джо Байдена «відкрита» до ідеї відправлення Україні крилатих ракет великої дальності JASSM, які посилять бойову потужність винищувачів F-16.
Міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що шведський уряд в рамках військової допомоги Україні хоче організувати виробництво техніки та озброєння на території нашої країни.
Посол Німеччини в москві Александер Граф Ламбсдорф заявив, що росія наразі не готова до мирних переговорів з Україною. «На даний момент російська сторона не демонструє жодної готовності до переговорів, але наполягає на перебільшених передумовах», – пояснив Ламбсдорф.
Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Боріс Джонсон висловив захоплення наступом ЗСУ у курській області та закликав Лондон дозволити Україні використовувати далекобійну зброю для ударів по російських авіабазах.
Українці у Швейцарії зможуть здати зразки ДНК для пошуку зниклих безвісти родичів.
Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) замовило в українських виробників техніку для потреб гуманітарного розмінування, яку планує передати ДСНС України.
рф
Жодна з країн, яких москва вважає «дружніми» (окрім Сирії), досі не засудила перше військове вторгнення іноземної держави на територію росії з часів Другої світової війни.
росія погрожує кримінальним переслідуванням італійським журналістам телеканалу RAI, які зняли репортаж на курщині.
Президент Польщі Анджей Дуда наклав вето на закон про ліквідацію комісії з вивчення впливу росії в 2007–2022 роках на внутрішню безпеку країни та передав його для повторного розгляду в нижню палату парламенту.
З 1 січня 2025 року у Хорватії відновлять обов’язкову військову службу. Призов до армії відновлюють на тлі посилення напруженості в Європі після російської агресії проти України.
Дефіцит на росії доларів США та євро для здійснення зовнішньої торгівлі з країнами, які не погоджуються продавати товари за рублі, зростає: за повідомленням центробанку, у червні рф не вистачало $ 0,4 млрд проти $ 0,2 млрд у травні.
За підсумками першого півріччя кожен третій федеральний округ рф має скорочення доходів місцевого бюджету, кожен четвертий мусив скорочувати витрати на соціальні потреби населення, повідомило російське агентство «эксперт ра». У кожному сьомому суб’єкті рф скоротилось промислове виробництво, у кожному п’ятому – зменшились інвестиції, у кожному третьому – скоротились реальні доходи населення, у кожному другому – зупинилось будівництво.
Після того як через російську кризу правительство рф з липня скасувало програму масової пільгової іпотеки, банки минулого місяця видали 91 тис. іпотечних кредитів на загальну суму 347 млрд руб., що порівняно з червнем на 56 % менше як за кількістю, так і в грошах (у червні росіяни набрали 175,7 тис. кредитів на 776 млрд руб., і це було на 38 % більше порівняно з травнем). Через брак грошей у населення значних збитків зазнали забудовники, зокрема в липні продажі нових квартир за сімейною іпотекою в санкт-петербурзі скоротились на 21 %, челябінську – на 72 %, москві – на 31 %, підмосков’ї – на 50 %.
На росії розвиток стандарту мобільного зв’язку 5G практично зупинився: у 2022 було проведено п’ять тестів 5G, 2023 року – два, 2024 році – жодного. Станом на травень на рф не було серійного виробництва базових станцій 5G, лише одна компанія («иртея») має намір розпочати випуск власних базових станцій 4G та 5G до кінця 2024 року. Водночас у першому кварталі 2024 року кількість абонентів, які користуються зв’язком 5G, у світі досягла 1,7 млрд (2023 року було майже 1,1 млрд).
Компанія Apple припинила роботу сервісу Apple Search Ads (ASA) для розробників з рб і рф, позбавивши їх можливості рекламувати свої програми в App Store.
У рб зараз налічується близько 1 400 підтверджених політичних в'язнів, які утримуються в жахливих умовах і часто без зв'язку із зовнішнім світом. Щонайменше 30 тисяч осіб були несправедливо затримані з 2020 року і понад 300 тисяч були змушені покинути країну.
3 117 несанкціонованих в'їздів за так званим «білоруським маршрутом» зафіксувала федеральна поліція Німеччини в 2024 році. Найпоширенішими національними середовищами нелегальних мігрантів були афганці – 1 140 випадків, сирійці – 725 випадків і сомалійці – 243 випадки.
У листопаді 2024 року білоруська влада планує провести в мінську міжнародну конференцію з протидії нелегальній міграції в регіоні.
рб посилює торговельні зв'язки із підприємствами на тимчасово окупованих територіях України. Йдеться, зокрема, про збільшення постачання сільськогосподарської техніки та іншої продукції на тимчасово окуповані території. Водночас до білорусі з ТОТ відправляють товари легкої промисловості.
У рб не вдається поновити темпи будівництва нового житла. Так, за січень–липень організації всіх форм власності звели нерухомості на 1,6 % менше, ніж за аналогічний період 2023-го, а з держпідтримкою – менше на 24,7 %.
У перелік платних медичних послуг, тарифи на які регулюються міністерством охорони здоров'я рб, з 1 листопада вводиться новий пункт – «прийоми (консультації) лікарів-спеціалістів». Таким чином приватні медичні клініки не зможуть самостійно встановлювати ціну за звичайний прийом у лікаря.
У парламент рб внесли законопроєкт, де пропонується утримувати із пенсій людей, які перебувають у місцях позбавлення волі, кошти на транспортні витрати, харчування, комунальні послуги, засоби особистої гігієни, одяг та взуття. Також пенсії мають намір перераховувати не на особовий рахунок кожного ув’язненого, як це відбувається зараз, а просто «у виправний заклад». Крім того, з документа прибрали норму мінімальної суми пенсії, яку повинні отримувати на руки в місцях позбавлення свободи.
37 випадків норовірусної інфекції виявили у дитячому реабілітаційно-оздоровчому центрі «колос» у кобринському районі брестської області. Випадки захворювання зафіксовано у 33 підлітків і 4 вихователів.