19.04.25 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

4/19/2025
singleNews

Німеччина передала Україні черговий транш військової допомоги, до якого увійшли: три 155-мм САУ Zuzana 2, чотири мобільні системи ППО Kinetic Defence Vehicle, шість БРЕМ Bergerpanzer 2, 66 бронемашин MRAP FFG, чотири машини розмінування WISENT 1, 27 тисяч артилерійських снарядів калібру 155 мм, тисяча снарядів калібру 122 мм, 70 розвідувальних дронів VECTOR , 150 дронів HF-1, 917 гранатометів RGW 90, 150 тисяч турнікетів, 41 наземний радар, гвинтівки, інфрачервоні біноклі, лазерні далекоміри, спальні мішки та інше.

«Навіть у Страсну п’ятницю знову смерть і руйнування через російські атаки. Харків, Суми, Київ: знову під прицілом мирні жителі, включно з дітьми. путін не хоче миру, його до цього можна лише змусити. Тому ми повинні зміцнювати Україну та посилювати тиск на росію», – міністр оборони Нідерландів Рубен Брекельманс.

Україна отримає від Японії кредит на суму до 471,9 млрд японських єн (близько трьох мільярдів доларів США) в межах механізму Extraordinary Revenue Acceleration for Ukraine країн G7, який виплачуватиметься за рахунок прибутків від заблокованих російських активів.

Україна отримає додаткові $84 млн від Світового банку на фінансування програми відшкодування за пошкоджене житло «єВідновлення».

Україна отримала останні 20 з 200 автомобілів швидкої допомоги KIA BONGO у межах гуманітарної донації уряду Республіки Корея.

«Міністри закордонних справ європейських країн зустрінуться в Києві 9 травня… Я обов’язково буду там», – глава МЗС Франції Жан-Ноель Барро.

рф

США відмовилися від російської пропозиції відновити пряме авіасполучення між країнами.

Євросоюз не має наміру надавати доступ до свого повітряного простору для літаків російських авіакомпаній.

Сейм Литви посилив національні санкції щодо громадян росії і білорусі, доповнивши їх положенням про анулювання посвідки на проживання для росіян за відвідування рф чи рб.

Загальна кількість осіб, які зараз перебувають під британськими санкціями, досягла 3 463, з яких 2 001 суб'єкт (46 % від усіх) походить з росії. Крім того, британська влада потроїла кількість розслідувань щодо виявлення порушень антиросійських санкцій, ініціювавши за рік понад 200 нових справ. Санкційний тиск спричинив фінансові втрати росії на суму понад $400 млрд. До кінця 2024 року загальна сума активів, заморожених у Великій Британії через антиросійські санкції, перевищила 25 млрд фунтів стерлінгів, що більше, ніж вартість усіх заблокованих активів у країні за 2023 рік.

За весь минулий рік 70 % усіх випадків включення до американського чорного списку пов'язані саме з антиросійськими санкціями. Так, на підставі «зв'язку з росією» у 2024 році до SDN-list додали 2 196 суб'єктів, із яких 1 681 – російські громадяни та організації (включаючи понад 50 банків), а решта осіб походить із 55 країн. росія також посіла друге місце за кількістю компаній (147), які потрапили під експортний контроль США. Крім того, американські санкції проти російської нафтової галузі торкнулися понад 180 суден, що брали участь в обході обмежень.

Зіткнувшись із різким посиленням видачі кредитів, росіяни почали масово позичати гроші у банків під заставу нерухомості. 2024 року кредитні організації видали на 45 % більше таких позичок, ніж роком раніше. У поточному році тренд продовжує набирати обертів: лише у березні росіяни отримали близько 2 млрд руб. позик під заставу нерухомості. Це на 34 % більше, ніж на місяць раніше. При цьому середній розмір такого кредиту становив 1,7 млн ​​руб.

Великодня випічка в рф подорожчала в роздріб на 36 %.

роспотребнадзор заборонив відкривати в Анапі купальний сезон через розлив мазуту.

Литва добиватиметься недопуску збірної білорусі до участі у чемпіонаті Європи з футзалу. «Те, що ми не гратимемо з ними, і їх не буде тут, у Литві, – і так очевидно. Моя позиція у цьому випадку буде жорсткою», – заявив президент Литовської федерації футболу Едгарас Станкявічюс.

министерство антимонопольного регулирования и торговли рб заявило, що зростання цін на споживчому ринку викликано зростанням цін на імпорт через високу інфляцію в росії.

Штучне стримування цін у білорусі створює великі проблеми торговим мережам. Тільки за офіційною статистикою, з 2023 по 2024 рік заборгованість за кредитами у сфері торгівлі зросла з 8 до 12 мільярдів рублів (на 50 %), а заборгованість постачальників перед роздрібними мережами зросла вдвічі. Великі борги можуть призвести до закриття багатьох білоруських роздрібних мереж і банкрутства підприємців.

В рб вшосте з початку року і уп'яте за останній місяць дорожчає паливо.