Background

20.09.24 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

9/20/2024
singleNews

Європарламент закликав дозволити Україні завдавати ударів по законних військових цілях у росії.

Німеччина передала Україні черговий транш військової допомоги, що включає 22 танки Leopard 1 A5; 61 тисячу 155-мм снарядів; п’ять гусеничних всюдиходів Bandvagn 206 (BV206); один гусеничний транспортер підвищеної прохідності Warthog; три самохідні зенітні установки GEPARD із запасними частинами; дві радіолокаційні станції повітряного спостереження TRML-4D; 10 кулеметів MG3; один мільйон боєприпасів до вогнепальної зброї; 30 розвідувальних безпілотників VECTOR із запасними частинами; 20 розвідувальних безпілотників RQ-35 HEIDRUN; 20 безпілотних надводних апаратів; 12 розвідувальних безпілотників SONGBIRD; шість Hornet XR; три мостоукладальні танки BIBER; одну броньовану інженерну машину DACHS; шість танків розмінування WISENT 1; 16 наземних радіолокаційних станцій спостереження; дві системи самозахисту AMPS для гелікоптерів; два автомобілі охорони кордону; 112 автомобілів (вантажівки, мікроавтобуси, всюдиходи); вісім автоцистерн Zetros.

Німеччина цьогоріч планує додатково виділити 400 млн євро на військову допомогу Україні.

Уряд Німеччини виділяє 50 мільйонів євро на лікування поранених українських військових.

Президент Румунії Клаус Йоганніс звернувся до парламенту із проханням схвалити створення в країні навчального центру з підготовки українських морських піхотинців.

Міністри оборони країн «Бухарестської дев’ятки» (Латвія, Литва, Естонія, Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина, Румунія та Болгарія) у спільній заяві засудили війну росії проти України. Водночас глави міноборони Румунії, Польщі та Латвії написали спільний лист до союзників по НАТО, в якому наголосили на необхідності негайно посилити заходи протиповітряної оборони на східному фланзі Альянсу.

ЄС спрямував 400 мільйонів євро доходів від заблокованих росактивів на фінансування українських оборонних підприємств.

Посол ЄС в Україні Катаріна Матернова вважає «реалістичним» набуття Україною членства в Євросоюзі до кінця цього десятиліття. Водночас Матернова вважає, що Україна має всі шанси у 2025 році запустити переговори про вступ до Євросоюзу за кількома переговорними розділами.

ЄС надасть Україні 160 млн євро для зміцнення її енергетичної системи та підготовки до зимового періоду в умовах можливих російських атак. 

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила план енергетичної допомоги ЄС для України, що включає відновлення, постачання електроенергії та стабілізацію. На першому етапі планується відремонтувати пошкодженні росіянами об’єкти – що становить 15 % від потреб нашої країни, на другому – підтримка української енергосистеми імпортом з ЄС та розвиток децентралізованої мережі, на третьому – робота зі стабілізації енергосистеми розгортанням більшої кількості відновлюваних джерел енергії в нашій країні.

«Україна бореться за своє демократичне майбутнє в умовах агресивної війни рф. Підтримка цієї країни залишатиметься нашим пріоритетом номер один», – генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе.

Україна і Норвегія розпочали втілення двох спільних проєктів з ядерної безпеки: перший – NORM – це спільна робота над регламентом безпечного поводження з неядерними природними радіоактивними матеріалами; другий ­– ARGOS – передбачає передачу відповідного програмного забезпечення та проведення навчання українських фахівців задля посилення системи аварійної готовності та реагування на радіаційні аварії.

рф

ЄС опрацьовує новий пріоритетний напрям антиросійських санкцій – фінансові установи, що підтримують постачання військової продукції до рф.

ЄС працює над подальшим посиленням візових обмежень для росіян, повідомили у Європарламенті.

Щонайменше 19 компаній з 11 європейських країн подали позови проти «газпрому» через порушення газових контрактів, а їхня загальна сума досягла 18,6 мільярда євро.

Голова німецької енергетичної компанії Uniper SE Майкл Льюїс запевнив, що припинення транзитної угоди між росією та Україною 31 грудня мало вплине на зміцнений європейський ринок газу.

Німеччина хоче бути активнішою в Арктиці, зокрема для відповіді на агресивну поведінку росії в цьому регіоні.

З 8 лютого 2025 року Естонія, Латвія та Литва відключаться від енергосистеми з росією та рб, повідомив міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс.

Протягом січня–вересня на рф дефіцит працівників громадського харчування зріс на 28 %, ідеться в дослідженні порталу з пошуку роботи. Найбільше не вистачає прибиральників – 41 %, кур’єрів – 31 %, офіціантів і барменів – 30 %, менеджерів – 22 %, бухгалтерів – 29 %. На цей час галузі бракує понад 30 тис. працівників.

Кількість покупців у магазинах дитячих товарів на рф у січні–серпні скоротилась на 11 %, покупок – на 9 % порівняно з минулим роком. Найбільше скоротились продажі товарів для новонароджених.

Сімейна іпотека на рф може зупинитися до кінця року через брак коштів. сбербанк зупинив запис на нові угоди, уралсиб – на видачу кредитів.

На рф усе частіше виходять з ладу старі автомобілі: попит на запчастини для комерційного транспорту та спецтехніки за вісім місяців поточного року зріс на 54 %.

За два останніх роки (через 79 років після завершення Другої світової війни) генпрокуратура рф скасувала понад чотири тисячі висновків про реабілітацію жертв «політичних репресій».

рф заблокувала в країні месенджер Discord, яким на рф користувалось 40 млн осіб, зокрема великий бізнес – для проведення відеоконференцій, а також геймери.

Європарламент ухвалив резолюцію щодо стану політичних ув'язнених у рб. У ній міститься вимога до білоруської влади негайно та безумовно звільнити всіх політичних в'язнів та довільно затриманих осіб.

YouTube на прохання Литви заблокував акаунти 18 білоруських державних медіа. Усього видалено 18 акаунтів, зокрема акаунти інформаційного агентства атн, телеканалів «беларусь 1», «беларусь 2», «беларусь 3», «беларусь 4», «беларусь 5», а також радіостанцій «радиус-FM», «радиус FM дім», «радио столица», «радио1» та «радио беларусь».

Станом на 19 вересня в загальнореспубліканському банку вакансій було розміщено 164 218 пропозицій від наймачів. Це антирекорд. Для порівняння: на 31 серпня загалом по країні не вистачало майже 161,7 тисяч працівників. Найбільше працівників потрібно в мінську – майже 39,9 тисяч, у мінській області – майже 26,4 тис., у вітебській – 19,1 тис.

парламент рб у другому читанні ухвалив законопроєкт зі змінами щодо зайнятості. Пропонується встановити період перебування на обліку у службі зайнятості не більше 12 місяців (нині – 18 місяців) та скоротити періоди виплати допомоги з безробіття з 6 до 3 місяців.

депутати национального собрания рб планують зробити платним медичне забезпечення білоруських далекобійників, які працюють за кордоном і приїжджають на лікування додому.