22.04.25 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

4/22/2025
singleNews

США висловили підтримку потенційному продовженню режиму припинення вогню в Україні після Великодня.

«Це все одно, що оголосити голодування між сніданком і обідом і продовжувати потай їсти цукерки», – міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський порівняв заяви росії про нібито «припинення вогню» в Україні.

«Якщо не відбудеться зсуву у мисленні москви, то мені складно уявити, щоб ця війна закінчилася цього року. Зараз триває війна на виснаження. Я не думаю, що в цей момент москва готова погодитися на гарантії безпеки, які були б досить прийнятними для України», – експосол  Німеччини в Україні  Ганс-Юрген Гаймзьот.

Швеція, Норвегія, Фінляндія та Данія об'єднують військові ресурси, щоб протистояти російській агресії. Ці чотири країни роблять кроки щодо формування нової регіональної архітектури безпеки.

Інститут вивчення війни у своєму звіті стверджує, що рф веде масштабну пропагандистську кампанію, щоб переконати населення у необхідності «великої війни» з країнами НАТО під гаслом боротьби з «неонацистською ідеологією» в Європі. «кремль раніше уже використовував цей міф, щоб переконати росіян у тому, що їхні соціальні та економічні жертви на підтримку війни проти України можуть забезпечити тотальну перемогу», – наголошується у звіті.

Уповільнення економічного зростання та зниження попиту на великі покупки, такі, як автомобілі, електроніка та побутова техніка, вплинули на скорочення обсягів імпорту з Китаю до росії у першому кварталі цього року. рф витратила $22,7 мільярда на закупівлю імпортних товарів із КНР у першому кварталі 2025 року, що на 6,9 % менше, ніж у той же період минулого року. У лютому росія витратила на китайський імпорт $5,8 мільярда, що стало найнижчим показником із червня 2022 року.

рф у першому кварталі експортувала в Китай соєвих бобів у 1,7 раза менше, ніж за аналогічний період минулого року. Цього року менше торішнього був і експорт російської соєвої олії в КНР – у першому кварталі він був 3,2 раза менше, ніж роком раніше.

У 2024 році рівень використання неліцензійного програмного забезпечення на російському ринку інженерного програмного забезпечення зріс з 65 % до 70 %.

Виробники соняшникової олії в росії зіткнулися з кризою: обсяги випуску в січні–березні впали на 15 % рік до року. Це пов'язано з негативною маржею переробки насіння, яке в лютому опустилося до -23 %. У березні ситуація трохи покращилась, але рентабельність залишилася в негативній зоні – мінус 11 %.

Як в срср: державне регулювання цін на продукти харчування в рф, яке останніми роками набирає обертів, призведе до деградації сільського господарства та харчової промисловості, а також різкого скорочення асортименту товарів у магазинах. Про це заявляють тринадцять галузевих асоціацій, які представляють виробників, постачальників, торговельні мережі та споживачів.

правительство рф через внутрішній дефіцит знову продовжує заборону на експорт нелущеного рису (рису-сирцю) – з 1 липня 2025 року до кінця року.

За підсумками квітня продажі автомобілів lada в росії скоротяться на третину в річному вираженні, на ринку загалом автовиробник спостерігає динамічне зниження попиту майже на 50 %.

росіян залишили без двох американських препаратів проти раку. минздрав рф відкликав державну реєстрацію двох протипухлинних препаратів, що використовуються під час лікування різних видів раку крові – «Ревліміду» та «Імновиду». Права на ці ліки належать американській фармкомпанії Bristol-Myers Squibb, яка пішла з російського ринку після початку війни проти України.

Кількість виконавчих проваджень про заборону на виїзд для боржників у січні–лютому збільшилася на третину порівняно з аналогічним періодом 2024 року. Станом на 1 березня 2025 року постанови про тимчасове обмеження права на виїзд боржників з рф діяли в рамках 9,5 млн виконавчих проваджень, що майже на 3 млн більше, ніж станом на 1 березня 2024 року.

У першому кварталі в росії продовжилося зростання споживчих банкрутств. За цей період суди визнали неспроможними 120,99 тис. громадян – зростання на 34,8 % рік до року. Позасудова процедура банкрутств також продовжує набирати обертів. У січні–березні громадяни розпочали 15,65 тис. процедур. Це на 24 % перевищує показники аналогічного періоду 2024 року.

генпрокуратура визнала небажаною на території росії діяльність італійської неурядової організації Commonita dei Russi Liberi in Italia. Діяльність НУО, як стверджує прокуратура, зосереджена на організації антиросійських мітингів та приверненні уваги італійського населення до «систематичних порушень у росії прав і свобод громадян».

У росії у першому кварталі 2025 року зареєстровано 170,8 тисячі тяжких і особливо тяжких злочинів. Порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість таких злочинів зросла на 13,6 %. Якщо порівнювати показники минулих років, то можна побачити, що цього року кількість зареєстрованих злочинів є максимальною з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну. У січні–березні 2022 року сталося 139,8 тисяч тяжких та особливо тяжких злочинів, у першому кварталі 2023 року – 152,9 тис., 2024 – 150,4 тис. Різкі стрибки насильства фіксуються у великих містах і депресивних регіонах. За кількістю злочинів лідирують москва, московська область та Краснодарський край. Але в розрахунку на 1 000 мешканців найнебезпечніші – віддалені регіони: Магаданська область, Камчатка, Республіка Алтай. Саме туди кремль масово перекидав мобілізованих і «контрактників», заохочуючи насильство.

росія б'є рекорди за кількістю терактів. 2024 року мвд зафіксувало 1 191 терористичний злочин – абсолютний максимум з початку обліку. А вже у січні–лютому 2025 року скоєно 451 теракт – майже у 10 разів більше, ніж рік тому.

Середня зарплата, яку пропонують учасникам війни проти України після повернення до рф, становить менше 38 тисяч рублів. Це вдвічі менше за середню зарплату по росії і вп’ятеро менше за мінімальну зарплату контрактника на війні проти України.

російські компанії, що рік тому взяли в оренду 15 шахт на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, відмовилися від дев'яти з них. Ці шахти виявилися нерентабельними за поточних світових цін на вугілля та високих витрат. Тепер компанії намагаються повернути їх «владі» тимчасово окупованих регіонів для подальшої ліквідації.

свердловський обласний суд засудив до 12 років колонії суворого режиму громадянина росії євгєнія вараксіна, який з території Польщі перерахував дві тисячі рублів на користь Збройних Сил України.

кгб рб вніс вісьмох людей до списку «причетних до терористичної діяльності».   Наразі «список терористів» кгб налічує 1 276 осіб, з яких щонайменше 588 є громадянами Білорусі. Ув’язненим, оголошеним «терористами», заборонено отримувати грошові перекази. У списку «терористів» – засуджені політв’язні, колишні силовики з Жодіно Дмитро Удовін, Андрій Дорошка, В’ячеслав Ільїч, Ігор Кисляк і Віталій Папрецький, які в серпні 2020 року записали звернення до колег із проханням не ставати карателями (засуджені у 2025 році нібито за «заклики до санкцій» і «розпалювання ворожнечі»). 

Дефіцит працівників у білорусі 21 квітня перевищив позначку 200 тисяч осіб. Стільки пропозицій від наймачів було розміщено в загальнореспубліканській базі вакансій. Найбільше працівників потрібно в мінську – 54 776. Особливо потрібні кадри у сфері IT, торгівлі та медицині. Для порівняння: на 14 лютого в мінську було 51,9 тис. пропозицій.