22.11.24 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

11/22/2024
singleNews

Речник Держдепартаменту США Метью Міллер повідомив, що адміністрація президента Джо Байдена подала до Конгресу заяву про намір скасувати половину боргу України на економічну допомогу – приблизно 4,65 мільярда доларів.

Міністр оборони Канади Білл Блер повідомив, що система протиповітряної оборони NASAMS, яку придбала його країна, наразі перебуває у Польщі і буде незабаром передана Україні.

Нідерланди прозвітували про передання двох останніх з раніше виділених винищувачів F-16 до навчального центру на румунській авіабазі Фетешть, де навчаються українські пілоти.

Міністерство оборони Сполученого Королівства відзвітувало про підготовку понад півтисячі українських бойових медиків.

У Сполученому Королівстві уряд лейбористів і опозиційна Консервативна партія висловилися за необхідність продовжувати підтримку України.

«путін знову грає в ядерну авантюру з нещодавно оновленою ядерною доктриною росії, він залучив північнокорейських солдатів на європейську землю, тож це все явні ознаки прагнення ескалації, а не реального пошуку шляхів до миру», – речник Єврокомісії Петер Стано про застосування росією міжконтинентальної балістичної ракети під час нещодавньої атаки на Україну.

Виконавча рада Всесвітньої продовольчої програми ООН ухвалила проміжний стратегічний план для України на 2025–2027 роки загальним бюджетом 2,1 мільярда доларів США. План передбачає гуманітарну допомогу, підтримку населення, продовження процесу розмінування та підтримку експортного потенціалу України у постачанні сільгосппродукції на міжнародні ринки.

«Ми вирішили 200 мільйонів євро інвестувати для того, щоб дозволити Україні відбудувати електромережу, що була зруйнована російськими атаками. Ми не можемо дозволити, щоб «генерал зима» став союзником росії», – глава МЗС Італії Антоніо Таяні.

Швейцарія передала в Україну чотири потужні енергоефективні помпи, що допоможуть забезпечувати теплопостачання Одеси.

рф

Прокуратура італійського міста Мілан оголосила про порушення справи проти двох громадян країни, яким інкримінують шпигунську діяльність на користь росії.

Банки Китаю посилили перевірки платежів з Індії, ОАЕ та Гонконгу щодо «російського сліду». Банки  вимагають, щоб товар відвантажували саме в ту країну, звідки прийшли гроші, намагаючись уникнути вторинних санкцій.

Через міжнародні санкції та з технічних причин на рф зупинили експлуатацію понад 50 % наявного парку літаків Airbus – 34 із 66. Частину літаків Airbus A320 і Airbus А321neo виведено в резерв для економії ресурсу двигунів, 20 бортів – зупинили польоти назавжди. Решта літаків A320/А321neo (майже 10 % від усього іноземного магістрального повітряного флоту рф) планується до виведення з експлуатації у 2026 році.

Через прискорення на рф інфляції та в очікуванні у грудні підвищення центробанком ключової ставки індекс московской биржи уперше за два останні тижні обвалився нижче за 2 600 пунктів, за останні два дні фондовий індикатор втратив понад 4,5 %. 

На росії очікують на зростання кількості дефолтів на російському облігаційному ринку вже у першій половині 2025 року.

Минулого тижня відвідуваність російських торговельних центрів скоротилась на 3 %, магазинів категорії фешен-рітейл – на 5 %.

У жовтні на рф вартість послуг щодо забезпечення підприємств електроенергією та газом зросла на 2,2 %.

російський лісопромисловий холдинг segezha group  накопичив боргів на 143 млрд руб., через що проведе додаткову емісію своїх акцій.

2023 року на росії 60 % державних закупівель визнано такими, що не відбулись, заявила счетная палата. 94 % тендерів не відбулись через відсутність учасників торгів або за наявності лише однієї заявки.

Естонія не визнає результатів президентських виборів у рб у 2025 році, заявив міністр закордонних справ країни Маргус Цахкна: «Президентські вибори, організовані в атмосфері терору, не можуть відповідати демократичним нормам». Глава відомства також зазначив, що західні країни «мусять посилити санкції проти режиму лукашенка, аби він зрозумів, що продаж своєї країни та народу росії є неприйнятним».

Ліхтенштейн розширив санкції щодо влади рб і привів їх у відповідність до останнього пакета санкцій ЄС, а також синхронізував із обмеженнями, введеними проти росії, аби не допустити обходу санкцій проти росії через рб.

На торгах валютно-фондової біржі рб 21 листопада долар знову подорожчав і встановив черговий історичний максимум – 3,415 рубля. Євро подорожчав до 3,5928 рубля.

Нафтопереробка в рб продовжує відчувати проблеми, що позначається і на виробництві, і обсягах експорту: нафтопереробний завод «нафтан» у вітебській області у жовтні суттєво зменшив випуск продукції. Нафтопродукти займають велику частку експорту товарів із рб, тож проблеми в цій галузі значно впливають і на прибутки від зовнішньої торгівлі.

Внаслідок зменшення кількості перевезень через санкції, запроваджені щодо режиму лукашенка за масові репресії та підтримку росії у війні проти України, белорусская железная дорога не може забезпечити виплату заробітної плати без залучення кредитних коштів.

У вересні і жовтні цього року номінальна нарахована зарплата працівників знизилася на 1,5 % – до 2313,9 рубля.