23.04.25 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії
4/23/2025

«IT-коаліція» за фінансування Люксембургу та Ісландії передала Україні пакет обладнання на суму два мільйони євро, до якого увійшли 3 288 точок доступу різних моделей, 500 маршрутизаторів, 460 зарядних станцій із сонячними панелями та 872 телефони.
Прем'єр-міністр Нової Зеландії Крістофер Лаксон заявив, що його країна продовжує надавати військову допомогу на підтримку самооборони України. За його словами, допомога включатиме надання розвідданих, матеріально-технічну підтримку, навчання вояків, допомогу пораненим у бойових діях, підготовку зі знешкодження вибухових боєприпасів у морі тощо.
Японська компанія DENZAI заявила, що готова надати важкопідйомне та габаритне обладнання для потреб відновлення України.
Речник МЗС Польщі Павел Вронський наголосив, що Україна дуже добре знає путіна і ціну його деклараціям щодо припинення вогню.
Речник Єврокомісії Гійом Мерсьє повідомив, що процес скринінгу – перевірки відповідності українського законодавства законодавству ЄС – у межах перемовин про вступ з Україною відбувається зі швидкістю, безпрецедентною для Європейського Союзу.
рф
Швейцарія слідом за Євросоюзом додали у санкційний список вісім російських пропагандистських медіа – інтернет-видання «лента.ру», телеканал «звезда» та газету «красная звезда», інформаційний сайт eurasia daily, агентство news front, сайт southfront, портал rubaltic.ru та фонд стратегической культуры.
Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро заявив, що оголошене путіним «великоднє перемир'я» було маркетинговою операцією, щоб завоювати довіру президента США Дональда Трампа.
Міністерство внутрішніх справ Литви планує оновити системи спостереження на чотирьох прикордонних пунктах із росією. Вартість проєкту становить 16 млн євро.
У 2024 році держави-члени Євросоюзу видали громадянам росії 7 500 приписів залишити їхні території. Ця кількість виявилася рекордною за останні чотири роки. Показник зріс на 1,76 % до 2023 року, коли приписи отримали 7 370 росіян.
У росії на тлі заяв про імпортозаміщення більш ніж удвічі зросло виробництво верстатів, проте залежність підприємств від іноземного обладнання все одно залишається практично абсолютною. 2024 року російські компанії придбали 693 тис. верстатів, що майже на третину менше пікового 1 млн 2023 року. При цьому 98,3 % із закупленої техніки були іноземного виробництва. Водночас власне виробництво верстатів у рф за п'ять років (з 2020 по 2024 рік) зросло більш ніж удвічі – з 5 300 до 11 360 штук. У 2024 році 71 % усіх імпортних верстатів до росії завезли з Китаю. У грошах поставки становили $1,61 млрд.
Рівень інфляції для громадян із низькими доходами в росії виявився в 1,7 раза вищим, ніж офіційна цифра від влади. Так, за підсумками березня загальні темпи зростання цін перевищили 10 % у річному вимірі, тоді як «інфляція для бідних», підрахована за кошиком споживання, становила 17 %.
«почта россии» перейшла на ручне сортування листів і почала затримувати доставку кореспонденції на місяць і більше навіть у межах одного регіону. Це сталося через західні санкції, внаслідок яких частина іноземного обладнання перестала працювати.
Скасування масової пільгової іпотеки та зростання ставок майже до 30 % призвели до падіння попиту та зниження цін на квартири у новобудовах москви. За підсумками січня–березня поточного року середня вартість 1 кв. метра житла в нових будинках знизилася на 5 % порівняно з останніми трьома місяцями 2024 року – до 395 800 руб.
Незважаючи на рекордне падіння нафтових доходів і дефіцит бюджету, що посилюється, кремль у 2025 році вдвічі, до 1 млрд руб., збільшив витрати на роботу російського дитячо-юнацького руху «юнармія», що займається ідеологічною обробкою та військовою підготовкою підлітків.
В рф на 11,5 % збільшилася кількість засуджених за статтею про побої, скоєні тими, хто раніше отримав адміністративне покарання за аналогічний злочин.
З 2017 року, коли російська влада визнала «Свідків Єгови» екстремістською організацією, під кримінальне переслідування через свої релігійні переконання потрапили 904 росіянина.
Зафіксовано нову хвилю відмов від поїздок до Анапи після того, як роспотребнадзор заборонив відкривати там купальний сезон через розлив мазуту. Менш як за тиждень було скасовано 10 % бронювань. При цьому багато росіян анулювали тури ще на початку року – майже відразу після катастрофи танкерів 15 грудня, що призвело до екологічної катастрофи в регіоні. За підсумками майбутнього сезону забруднене Чорноморське узбережжя Краснодарського краю може втратити більше половини туристів. За офіційними даними у 2024 році в Анапі відпочили 5,5 млн осіб.
Польські прикордонники за чотири дні зупинили 250 спроб мігрантів перейти кордон з білоруссю.
У березні річна інфляція у білорусі прискорилася до 5,9 %. Місяцем раніше вона була на рівні 5,6 %. При цьому ціни на молочні продукти побили десятирічний рекорд – на понад 40 %.
За п'ять років тираж газет у рб зменшився майже на 40 %.