24.01.23 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

1/24/2023
singleNews

Президент Європейської ради Шарль Мішель закликав столиці країн ЄС прискорити переговори про використання конфіскованих активів російського центрального банку на суму $ 300 млрд для відновлення України.

23 січня ще вісім країн приєдналися до санкцій проти рф та стелі цін на російську нафту – країни-кандидати: Північна  Македонія, Чорногорія, Албанія, Україна та Боснія і Герцеговина. Також до обмежень проти рф доєднались країни Європейської асоціації вільної торгівлі: Ісландія, Ліхтенштейн та Норвегія.

ЄС схвалив 500 млн євро військової допомоги для України і 45 млн для тренувальної місії.

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що його країна звернеться до Німеччини за дозволом на відправлення танків Leopard в Україну. Та навіть якщо такої згоди не буде, вона передасть танки у межах  «малої коаліції».

У Норвегії на закритому засіданні розширеного комітету закордонних справ і оборони обговорять можливу передачу Україні танків Leopard.

Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс вважає, що на сьогодні немає жодних аргументів проти надання Україні танків.

Естонія у межах рекордного пакета військової допомоги для України передає усі наявні гаубиці калібру 155 мм.

Литва у 2023 році виділить майже 40 млн євро на підтримку Збройних сил України, повідомив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас. Виділені кошти підуть на закупівлю антидронів, оптики, тепловізорів, безпілотників. Два мільйони євро буде перераховано до Міжнародного фонду Британії для фінансування закупівель важкого озброєння.

Наступна  зустріч Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн» відбудеться в лютому.

Уряд Швеції дозволив державній компанії Svenska kraftnät передати Україні обладнання, необхідне для відновлення енергетичної системи.

Наприкінці минулого року поліція Чехії зареєструвала 636 282 українців, які легально проживали в країні.

рф

уряд рф відмовився від будівництва до 2027 року важливих автомагістралей. Зокрема об’їзний шлях орєхово-зуєво у підмосков’ї проєктуватиметься не раніше 2026 року, а його фінансування скорочено з 20,5 млрд руб до 1,5 млрд. Фінансування південної об’їзної дороги краснодара зменшено з 28,9 млрд руб до 1,5 млрд. Проєктування другої кільцевої автодороги навколо санкт-петербурга (КАД-2) перенесено з 2025 року на 2027 рік; обмежили проєктуванням і будівництво шляху «мєрідіан» (від кордону Казахстану до білорусі) та південно-західної ділянки (єкатєрінбург-самара-краснодар), а кошторис з 15,3 млрд руб зменшили до 4 млрд руб; вилучили роботи щодо розширення «вузьких місць» на основних магістралях московського регіону. Загалом на виконання плану дорожніх робіт уряду треба ще залучити 247,7 млрд руб. позабюджетних коштів (раніше передбачалось 145,5 млрд).

2022 року росіяни 2,8 млн разів брали «позики до зарплати» терміном до 30 днів, на росії це найпоширеніший вид позики на ринку мікрофінансування.

Експорт російського метанолу, що потрапив під міжнародні санкції, у 2023 році зменшиться на понад 20 %, і ще на стільки ж можуть знизитися ціни на цей вид сировини, що мінімізує прибутковість його виробників.

2022 року кількість залізничних та морських контейнерів на рф скоротилась на 15,9%.

За підсумками 2022 року кількість зареєстрованих готельних організацій зменшилась у краснодарському краї – на 14,4 %, санкт-петербурзі – на 10,7 %, москві – на 10,4 %. У тимчасово окупованому рф Криму кількість компаній на готельному ринку скоротилась на 5 %.

Італія зможе повністю відмовитися від російського газу завдяки постачанню з Алжиру взимку 2024–2025 років, заявив голова нафтогазової групи Eni.

Болгарія відмовилась закупляти поїзди російського виробництва для метрополітену своєї столиці Софії.

Естонія заявила, що висилає з країни посла росії ліпаєва, він має виїхати до 7 лютого.

Міністр закордонних справ Латвії Едгарс Рінкевичс заявив, що рівень дипломатичних відносин з росією буде знижено 24 лютого – на річницю повномасштабної військової агресії рф проти України. Це буде зроблено також на знак солідарності з Естонією, яка оголосила про зниження рівня дипломатичних стосунків з рф.

За минулий 2022 рік свої представництва та бізнеси на території білорусі закрили 95 іноземних компаній із понад 20 країн. Також закрилися офіси російських юридичних осіб, власниками яких є бізнеси з ЄС, США, Японії. Структур, що закрилися, було майже втричі більше, ніж тих, що відкрилися. За рік іноземці отримали лише 29 дозволів на відкриття своїх представництв у білорусі. В основному це бізнес-структури з росії, Казахстану, Китаю та Киргизстану.

У білорусі, як і раніше, не вдається вирішити проблему з дефіцитом медиків. На 23 січня в країні загалом для лікарів-фахівців є 4 594 пропозиції від наймачів. З них 1 368 вакансій лише у столиці. Також у білорусі вакантні 3 330 посад для медсестер.

У білорусі з 2023 року збільшили мінімальний страховий стаж до 19 років (раніше був 18,5). Він необхідний для отримання трудової пенсії. До нього входить лише той час, коли людина працювала і роботодавець сплачував за неї страхові внески до фонду соцзахисту. Громадяни, які не виробили страхового стажу за новими правилами, потрапляють у пенсійну пастку — вони не можуть претендувати на трудову пенсію і їм призначатимуть лише соціальну, яка набагато менша.