25.06.23 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії
6/25/2023

«….Ми всі маємо визнати, що бойові дії можуть бути непередбачуваними, й інколи плани не завжди йдуть так, як очікувалось… Ми зосереджуватимемося на тому, щоб вони (українці) зрештою досягли успіху», – заявив координатор із питань стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі.
Заступниця помічника міністра оборони у справах росії, України та Євразії Лора Купер повідомила, що Пентагон продовжує відстежувати передані Україні західні системи озброєння і досі не зафіксував випадків їхнього несанкціонованого поширення.
Міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам на спільній прес-конференції з британським міністром оборони Беном Воллесом анонсував передання Україні чергової військової допомоги. Новий пакет складається із восьми реактивних систем залпового вогню великої дальності MLRS та трьох контрбатарейних радарних систем Arthur для виявлення ворожої артилерії. «Це значний внесок в українську оборону, які демонструють рішучість наших урядів разом підтримувати український народ», – наголосив голова Міністерства оборони Норвегії. Водночас Норвегія в рамках операції Interflex обіцяє допомогти Києву з навчанням українських військових.
Війна в Україні буде головною темою переговорів глави МЗС Німеччини Аннелени Бербок під час офіційного візиту до ПАР.
Німеччина планує надати Україні ще 45 зенітних установок «Гепард» до кінця 2023 року.
Міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбарес заявив, що пріоритетом іспанського головування в Європейському Союзі буде «збереження єдності Європи перед обличчям російської агресії» в Україні.
Єврокомісія профінансує 50 % вартості кошторису на модернізацію семи пунктів пропуску на кордоні України та країн Євросоюзу. 50 % коштів мають виділити держави-автори проєктів: Польща, Румунія, Угорщина та Словаччина.
рф
США запровадили санкції проти офіцерів фсб рф єгора попова та алєксєя суходолова, причетних до керованих кремлем операцій впливу проти Штатів та їхніх союзників.
ЄС в 11-му пакеті санкцій заборонив доступ до європейських портів для танкерів, що здійснюють перевалку російської нафти ship-to-ship (із судна на судно), підозрюваних у порушенні умови price cap (стелі цін), запровадженої країнами G7 та Євросоюзом.
Імпорт російської нафти до країн ЄС знизився на 90 % порівняно з обсягами до початку повномасштабної війни.
Євросоюз у рамках 11-го пакета економічних санкцій проти росії розширив список фірм із третіх країн, щодо яких запроваджено експортні заборони. Зокрема під санкції потрапили три компанії з Гонконгу, по дві – з ОАЕ та Узбекистану, по одній – з Вірменії та Сирії.
Єврокомісія наголосила на тому, що компанії, які постачають метал до країн ЄС, мають додатково надати докази, що використані для переробки в третій країні вихідні матеріали не були поставлені з росії.
Сполучене Королівство заборонило захід у свої морські та повітряні порти транспортним засобам, що належать російському підприємцю пумп’янському.
Латвія заборонила надання росіянам усіх типів віз, включно з гуманітарними.
Дистриб’ютори, які займаються «паралельним імпортом», до мінімуму скоротили постачання колись популярної на рф побутової техніки провідних компаній світу LG, Samsung, Bosch, Electrolux та інших брендів. Причина – в зниженні купівельної спроможності росіян та подорожчання закупівельних цін.
Попит на побутову техніку на росії скоротився на 30 %, до кінця 2023 року продажі можуть знизитись ще на 10–30 %.
Через російську кризу в торговельних центрах москви залишаються порожніми 14,5 % площ – найбільше з 2009 року.
всеросійський шкільний випускний бал у государствєнном крємльовском дворцє скасовано. Також скасовано святкові заходи на честь дня молоді у томську та усі масові заходи у москві, калінінградській, тульській і тверській областях.
россєльхознадзор звинуватив білоруське підприємство «туровскій молочний комбінат» у незаконному постачанні до росії сиру під виглядом хибного транзиту. За даними відомства, з червня цього року через брянську область на росію було ввезено партії цього продукту загальною масою 128 тон. Згідно з документами, вони прямували до Вірменії, але «розчинилися» в росії, не доїхавши навіть до грузинського кордону. Цей сир із квітня 2023 року заборонено постачати до рф, оскільки за висновком експертів він є фальсифікованим продуктом, що виробляється на основі яловичого жиру.
59 депутатів Європейського парламенту підписали лист до президента Португалії Марсела Ребела де Соузе, в якому попросили перестати лобіювати інтереси білорусі та не допустити послаблення санкцій щодо постачання калійних добрив із цієї країни.
Президент Екваторіальної Гвінеї Теодоро Обіанг Нгема Мбасого прибуде до мінська з офіційним візитом, який триватиме 25–26 червня. 26 червня він проведе переговори із алєксандром лукашенком. Теодоро Обіанг Нгема Мбасого обіймає посаду президента Екваторіальної Гвінеї з 3 серпня 1979 року. До влади він прийшов у результаті воєнного перевороту. Таким чином, він перебуває при владі майже 44 роки.