ОБЕРЕЖНО: РОСІЙСЬКА ПРОПАГАНДА І ФЕЙКИ

singleNews

Як прокремлівські ЗМІ намагаються легітимізувати окупацію Криму та інші дезінформаційні кампанії РФ

«Серед численних прикладів дезінформації з боку Кремля та його лояльних ЗМІ, починаючи з 2014 року, особливо виділяється наратив про анексію Криму, що є кричущим у геополітичному відношенні». Ця думка європейського порталу EUvsDISINFO як ніколи актуальна й сьогодні, сім років поспіль після окупації українського півострова.
3/25/2021
singleNews

Мішенню психологічної війни з боку Росії є весь світ – естонська розвідка

Росія розглядає психологічну війну як частину всебічного інформаційного протистояння з ворогом – переважно західними країнами. Про це пише Служба зовнішньої розвідки Естонії в традиційній щорічній доповіді «Міжнародна безпека та Естонія».
3/12/2021
singleNews

Як РФ намагалася дискредитувати українських авіабудівників

Поява «Білої книги» Служби зовнішньої розвідки України дає змогу по-новому поглянути на деякі історії з недалекого минулого і пересвідчитися, що загрози з боку Росії проявляються у всіх сферах. Йдеться про втрачений Російською Федерацією контракт на ремонт вертольотів для Республіки Афганістан і, як наслідок, невдалі спроби кремлівських пропагандистів дискредитувати українських авіабудівників.
2/3/2021
singleNews

Дезінформація на Західних Балканах

Пропонуємо вашій увазі аналітичну статтю Даніеля Сантера «Дезінформація на Західних Балканах», що вийшла 21 грудня 2020 на інтернет-ресурсі Nato Review. Служба зовнішньої розвідки України розділяє думку автора щодо небезпеки інструментів, до яких вдається Кремль задля поширення сумнівів у цінностях демократичних інституцій та послаблення міжнародної довіри до Європейського Союзу й НАТО, країн-членів Альянсу, міжнародних партнерів.
1/4/2021
singleNews

Росія не припиняє спроб підрізати крила українському Ан-178

Контракт, укладений понад рік тому Державним підприємством «СпецТехноЕкспорт» щодо виготовлення транспортного літака Ан-178 на замовлення Міністерства внутрішніх справ Республіки Перу, за цей час неодноразово зазнавав атак з боку російської сторони. При цьому виконавці, не надто турбуючись про аргументацію, знову й знову застосовували улюблений метод проведення  інформаційних операцій – «фейки». Ось як це відбувалося.
12/24/2020