Огляд терористичної активності та зон нестабільності у світі станом на 28.05.2021

5/28/2021
singleNews

Ісламська Республіка Афганістан

Генеральний секретар  НАТО Й. Столтенберг відзначив, що уряду Афганістану вдалося досягти успіхів у справі створення ефективних сил безпеки, проте НАТО розглядає варіанти організації навчання афганських військових за межами Афганістану.

Міністр оборони США Л. Остін заявив, що виведення американських військ з Афганістану йде з невеликим випередженням графіка.

Внаслідок мінометного обстрілу з боку бойовиків руху «Талібан» у провінції Фарьяб загинули сім мирних жителів, ще дев’ять були поранені.        

Держава Ізраїль

ООН започаткувала програму допомоги жителям Палестини і Сектора Гази, які постраждали через палестино-ізраїльський конфлікт, на суму $ 95 млн.

Республіка Ірак  

У рамках операцій «Pence-Simsek» і «Pence-Yldrm» на півночі Іраку знищено 11 терористів Робітничої партії Курдистану.

Федеративна Республіка Сомалі

Політичні лідери країни досягли домовленості про проведення «вільних, справедливих і інклюзивних виборів» протягом 60 днів. Угода підписана прем'єр-міністром М. Х. Робле, п'ятьма регіональними лідерами і мером міста Могадішо.

Сирійська Арабська Республіка

Європейський Союз продовжив санкції проти влади Сирії ще на один рік.

У зоні проведення операції «Щит Євфрату» на півночі Сирії турецький спецназ знищив одного терориста, а у зоні операції «Джерело світу» – чотирьох.