Розсекречені СЗРУ документи – до 30-річчя Незалежності України

3/30/2021
singleNews

З нагоди відзначення на державному рівні 30-річчя Незалежності України Служба зовнішньої розвідки України розпочинає публікацію документів із архівних фондів, які становлять історичну цінність і містять відомості про події та осіб, що стосуються процесів державотворення в різні періоди української історії.

СЗР України вже розсекретила і оприлюднила низку матеріалів про діяльність Української Народної Республіки, уряду УНР та її спецслужб в еміграції, Гетьманат і гетьманський рух минулого сторіччя, українську еміграцію 1920–1930-х років, про життя і діяльність тогочасних українських діячів Симона Петлюри, Павла Скоропадського, Володимира Винниченка, Юрка Тютюнника, Степана Бандери та інших. У 2021 році на сайті СЗРУ вже оприлюднено документи і матеріали про активних учасників національно-визвольної боротьби українського народу за незалежність Семена Могилу, Федора Боржинського, Олександра Удовиченка, Якова Гальчевського, Андрія Лівицького.

Сьогодні Служба зовнішньої розвідки України публікує розповідь про  Дениса Квітковського – керівника Проводу Українських Націоналістів  у 1977–1979 рр. Він увійшов у вітчизняну історію як лідер, який увесь свій досвід правника, публіциста, видавця, історика, громадсько-політичного діяча спрямовував на гуртування українців у всьому світі навколо ідеї відродження державності України. За його активною діяльністю в еміграції пильно стежили органи КДБ, про що збереглися матеріали в Галузевому державному архіві Служби зовнішньої розвідки України. Розсекречені документи дають змогу повніше осягнути й пізнати цю неординарну особистість.

Упродовж наступних місяців на сайті у розділі «Розсекречена історія» розміщуватимуться унікальні оригінальні документи з архіву розвідки (світлини, спогади, листи, свідчення безпосередніх учасників подій, довідки тощо) про важливі події української історії та визначні постаті, які в різні роки робили свій внесок у процеси державотворення, боротьбу за свободу і незалежність України.