СЗРУ закликає бути обережними під час перебування за кордоном
9/9/2024
СЗРУ закликає громадян України бути уважними й обережними під час перебування за кордоном, аби не потрапити до схем міжнародної організованої злочинності, оскільки можливості кримінальників дуже часто використовують спецслужби рф.
Найпоширеніші практики:
Використання російськими спецслужбами симбіозу з міжнародним криміналітетом для «міграційного тиску» на ЄС, зокрема для розпорошення уваги урядів країн від поточних внутрішніх проблем та від питання підтримки України. Так, під час інциденту у квітні 2024 року на кордоні Польщі з рб польською стороною було затримано близько 10 громадян України, Грузії та Молдови, які сприяли незаконному перетину кордону мігрантами. Також було встановлено що деякі особи пройшли попередню підготовку в спецслужбах рб і рф щодо організації силового спротиву європейським правоохоронцям.
Залучення міжнародними злочинними угрупуваннями громадян України до перевезення нелегальних мігрантів автомобільним транспортом територією ЄС. Для цього в соціальних мережах періодично поширюються комерційні пропозиції щодо можливості додаткового заробітку через участь у «специфічних перевезеннях». Цьогоріч такі оголошення були у телеграм-каналах українців у Страсбурзі. Загалом на сьогодні понад 300 громадян України утримуються в пенітенціарних закладах країн ЄС за звинуваченнями у перевезенні нелегальних мігрантів.
Втягування громадян України в умови залежності під час перебування за кордоном для схиляння до вчинення тяжких злочинів – транспортування наркотиків, вчинення диверсій, підпалів, дистанційного збору інформації тощо. Наприклад, у 2020–2023 роках правоохоронними органами європейських країн за скоєння злочинів, пов’язаних із незаконним обігом наркотичних речовин і прекурсорів, було затримано 1 836 громадян України. У поточному році українців заарештовували в Аргентині, Бразилії, Йорданії, Лівані, Туреччині, Єгипті тощо. Затриманий у червні у міжнародному аеропорту Буенос-Айрес громадянин України Ш. «потрапив на гачок» у телеграм-каналі «Робота Польща».
Пам’ятайте: злочинність не має кордонів, дотримуйтесь здорового глузду та особистої безпеки, бережіть себе та своїх рідних.
За потреби звертайтеся за допомогою до МЗС України (гаряча лінія +38 044 238 15 88) та/або дипломатичних і консульських представництв України за кордоном.