06.12.24 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії

12/6/2024
singleNews

«Зараз ми на основі заблокованих (російських) активів маємо отримати 50 мільярдів доларів, які підуть до України. Ці гроші підуть від нас у наступні тижні, а також від Європи, і це підтримає Україну на певний час, наступного року», – держсекретар США Ентоні Блінкен.

Україна підписала угоду з ЄС про створення Механізму кредитного співробітництва, який дозволить використовувати доходи від заблокованих активів рф для погашення позик на суму до 45 млрд євро в межах ініціативи G7.

Рада директорів Європейського банку реконструкції та розвитку схвалила інвестиції в Україну на суму понад € 1,3 млрд – ідеться про вісім проєктів на підтримку державного й приватного секторів.

Нідерланди нададуть Україні додаткові 22 мільйони євро на розвиток кіберстійкості та систем протиповітряної оборони.

Україна і Норвегія домовилися про активізацію співпраці у виробництві визначених зразків озброєння.

«Якщо ми хочемо, щоб в Україні був мир, іншого шляху немає. Нам доведеться надавати гарантії безпеки, і, на наш погляд, немає кращого, дешевшого способу надання гарантій безпеки, ніж фактичні гарантії безпеки НАТО за статтею 5», – глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс закликав країни НАТО надати Україні все необхідне, наголосивши, що саме військова підтримка є ключем до успіху на полі бою та за столом переговорів.

Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола вважає, що в ЄС не має бути жодної втоми від підтримки України, оскільки захист нашої країни також є захистом європейської безпеки.

«Для нас очевидно одне: росія є найбільшою загрозою нашій безпеці, і вона залишиться такою в осяжному майбутньому», – міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

рф

Держдеп США оголосив про запровадження візових санкцій проти п’ятьох осіб, пов’язаних із примусовою депортацією, переміщенням та ув'язненням українських дітей. Ідеться про посадовців рф і так званих «органів влади», створених росією.

США ввели нові санкції проти п'ятьох фізичних і чотирьох юридичних осіб, спрямовані на ліквідацію незаконної фінансової мережі TGR Group, що допомагала т. зв. російській еліті обходити обмеження за допомогою цифрових активів.

Влада Мальти анулювала візу офіційному представнику російського зовнішньополітичного відомства марії захаровій напередодні Ради глав МЗС Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), що проходить 5–6 грудня у Валлетті.

У Фінляндії державний обвинувач просить повітовий суд м. Гельсінкі засудити російського неонациста й одного з ватажків терористичного угруповання «русич» воїслава тордена (у минулому – ян петровський) до довічного терміну ув'язнення.

Служба держбезпеки Латвії звернулась до прокуратури щодо початку кримінального провадження проти громадянина країни, який воював проти України на боці рф.

За тиждень з 26 листопада по 2 грудня індекс споживчих цін у рф зріс на 0,5 %, а річна інфляція розігналася до 9,07 – максимуму з лютого 2023 року. Тижневий інфляційний сплеск став одним із найсильніших за останні два роки: більше ціни зростали лише на першому тижні липня (на 0,77 %), коли влада різко проіндексувала тарифи. Місячна інфляція в листопаді відносно жовтня становила 1,5 % – і це максимальне значення для цього місяця за останні 10 років. У перерахунку на річні темпи це дає інфляцію 14,5 %.

російський держбанк втб, що потрапив під західні санкції і відключений від системи SWIFT, закриває єдиний дочірній підрозділ в Африці.

путін оголосив росію світовим лідером із привабливості для інвесторів після відтоку капіталу на $ 1 трильйон за 25 років.

Міжнародні резерви росії за листопад скоротилися на понад 18 млрд доларів, за перший тиждень грудня – на 100 млн доларів.

Податкові органи рф нарахували громадянам та бізнесу за 10 місяців цього року в два з половиною рази більше пені та штрафів, ніж за такий же період 2023-го – 783 млрд рублів.

російська влада скоротила в 1,5 раза план випуску двигунів для літаків SSJ-100, МС-21 і Ту-214 – замість 192 силових установок авіавиробники отримають у найближчі два роки лише 128.

За перші шість місяців 2024 року на росії зафіксовано значно більше, ніж за минулий рік випадків використання небезпечної добавки у продуктах харчування – мікробної трансглютамінази, забороненого у харчовій промисловості ферменту, що викликає проблеми з кишківником, пригнічує імунітет, провокує хворобу Альцгеймера. Водночас фермент знижує собівартість виробництва ковбас, сосисок та інших м'ясних продуктів, покращує їхній товарний вигляд та збільшує масу.

Найбільші російські продуктові мережі x5 group (пятерочка, перекресток), ашан і магнит почали масово залучати школярів на роботу на тлі дефіциту на ринку праці.

Через недоступність іпотеки в столиці ціни на ділянки навколо москви за минулий рік зросли на 15 %, 2024 – на 25 і більше.

роскомнадзор вніс та обмежив доступ до популярних сайтів-бібліотек аніме – Jut.su, AnimeGO, Yummy Anime, Kara.su, Animedia.

голова комітету госдуми рф з культури єлєна ямпольская запропонувала законодавчо врегулювати видання та розповсюдження книг у росії. Фактично йдеться про запровадження цензури в цій сфері.

Зовнішньоторговельний оборот рб в січні–жовтні становив 71 млрд 605,5 млн доларів. Експорт зріс на 5,4 % до аналогічного періоду минулого року – до 34 млрд 15,4 млн доларів, а імпорт додав за цей же часовий відрізок 7,1 % – до майже 37,6 млрд. Розбіжність – 3 млрд 574,7 млн доларів на користь імпорту. Місяцем раніше ця різниця була на рівні 2 млрд 426,2 млн доларів на користь закордонних товарів.

У рб заборонили ввезення до країни лина сушеного нерозділеного виробництва «ріо-фіш» з астрахані через те, що «риба не може бути ідентифікована як продукціия, за яку видається»: масова частка вологи в сушеному продукті виявилася 34,8 % за норми не більше 20 %.

Поки населенню рб піднімають ціни на більшість товарів і послуг, зокрема із санаторного лікування, республиканский центр по оздоровлению и санаторно-курортному лечению населения рб прозвітував про рекордну кількість туристів з росії.

Незалежні журналісти та лінгвісти обрали головне білоруське слово 2024 року – «інкоммунікадо». Воно означає повну ізоляцію та відсутність зв'язку із зовнішнім світом. Нині його часто використовують, коли говорять про умови утримання білоруських політв'язнів.