16.12.24 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії
12/16/2024
Прем’єр-міністр Сполученого Королівства Кір Стармер закликав країни G7 посилити підтримку України і чинити більший санкційний тиск на рф.
«Українські Збройні сили проявили великий героїзм під час захисту невеликих населених пунктів на південь від Курахового вздовж лінії річки Сухі Яли», – заявив глава розвідцентру Сил оборони Естонії полковник Антс Ківісельг.
Міністерство національної оборони Польщі інформує, що країна від початку повномасштабного вторгнення росії передала Україні 1,3 тисячі одиниць військової техніки, зокрема танки, САУ, літаки, гелікоптери. Загальна вартість відправленої військової допомоги перевищує 4,5 мільярда євро.
Командувач Збройних сил Литви генерал Раймундас Вайкшнорас заявив, що литовська армія продовжуватиме навчання українських військовослужбовців, а також консультуватиме ЗСУ з питань військових реформ.
Україна та США домовилися про поглиблення співпраці між країнами у сфері кібербезпеки, зокрема збільшення інвестицій в українські інновації, посилення цифрової інфраструктури та впровадження новітніх технологій.
Агентство США з міжнародного розвитку передало Україні 10 автономних зварювальних апаратів для швидкого ремонту пошкодженої енергетичної інфраструктури.
рф
США мають намір ввести санкції проти компанії NIS, контрольний пакет акцій якої належить російським компаніям «газпром» і «газпром нефть». Аналогічні заходи планують застосувати Велика Британія та Європейський Союз.
Катар і Туреччина відновлять співробітництво без росії у проєкті газопроводу Катар–Туреччина, запровадженому у 2009 році через Саудівську Аравію, Йорданію та Сирію, але відкладеному через спротив сирійського режиму асада. Катар має треті за обсягом доведені запаси природного газу у світі, що оцінюються приблизно в 25 трлн кубометрів.
З 1 липня 2025 року газові тарифи для всіх категорій споживачів на росії збільшаться на 10,3 %, свідчить постанова правительства рф.
У грудні в тюмені середня вартість банки ікри вагою 90-100 г становить 1 499 руб., що вдвічі вище аналогічного періоду 2023 р. Це найгірший вилов за останні 20 років. Риби не вистачає, аби забезпечити попит на внутрішньому ринку рф. До подорожчання ікри призвело і зростання ключової ставки. Рибна промисловість рф кредитозалежна через витрати на утримання суден. Сезон вилову відбувається упродовж кількох місяців, а витрати на обслуговування суден, як і зарплати, цілорічні.
На банкрутство забудовників планують ввести мораторій до кінця 2025 року – відповідну пропозицію підготував минстрой рф. Висока ключова ставка може призвести до банкрутства дуже закредитованих компаній. Ще одна причина – тривалі роки пільгової іпотеки, доступність до якої в найближчі кілька років залишається малоймовірною. Особливо постраждають забудовники, орієнтовані на житло економкласу, оскільки попит на такі об’єкти падає найбільше. У 2023-2024 роках на росії відбулося зниження маржинальності девелоперського бізнесу – через дефіцит робочої сили, пов'язаний із ним простій та подорожчання будматеріалів. Зростання витрат випереджає підвищення цін на квартири в рф. Цей процес триватиме і в 2025-2026 роках. Підвищення ключової ставки і ставок на масову іпотеку призвело до падіння попиту на цей спосіб придбання нерухомості. Для стимулювання продажів російський ринок вимушено вводить субсидіювання процентної ставки і траншеве кредитування. У 2025 р. частка таких кредитів становитиме 24 %, у 2026 р. – 28 %. У підсумку це приведе до підвищення витрат на будівництво 1 кв. м на 13 % до 2027 року.
Два російських танкери «волгонефть 212» и «волгонефть 239» із 4 300 тоннами мазуту розвалилися на частини під час шторму у Чорному морі неподалік Керченської протоки.
росіяни з січня по листопад витратили на купівлю валянок 2,41 млрд рублів – максимальний показник за останні три роки, свідчать дані государственной системы маркировки «честный знак». Обсяг продажу валянок зріс на 27,6 % порівняно з аналогічним періодом 2023 року (1,89 млрд руб.). Порівняно з 2022 роком зростання становило 30,6 %, а з 2021-м – 56,6 %.
У кодексе об образовании рб прописали обов’язок носити шкільну форму, заборону індивідуальним підприємцям навчати дошкільнят, а також надали право на отримання грантів на підготовку до вступу в білоруські вищі навчальні заклади іноземцям, а саме – «целевой аудитории, перспективной для развития внешнеэкономических связей, из стран Африки, Латинской Америки и Азии».
С 1 січня в білоруських виправних колоніях значно подорожчають послуги кімнат для тривалих побачень – до майже 11 рублів за людину на добу проти попередніх 4 рублів.
26 грудня 2024 року в суді октябрьського району мінська почнеться суд над Александром Опольком – директором мережі будівельних магазинів у мінську, бресті, гродно та вітебську «Материк» – за участь в акціях протесту. Ополько арештували в серпні 2024 року. Після затримання силовики називали його «недовольным буржуем».