20.12.24 Україна і світ – проти російської агресії. Санкції в дії
12/20/2024
Виконавча рада Світового банку 18 грудня схвалила виділення Україні 2,05 мільярда доларів, уперше частина з яких – позика США коштом заблокованих активів росії.
Сполучене Королівство заявило про новий пакет військової допомоги Україні на суму 225 мільйонів фунтів стерлінгів, що включає 92 мільйони фунтів стерлінгів на засоби для посилення військово-морського флоту України; 68 мільйонів – на засоби ППО; 26 мільйонів – на надання підтримки й запасних частин для систем, раніше поставлених в нашу країну; 39 мільйонів – на понад тисячу систем радіоелектронної боротьби з безпілотниками та на спільну закупівлю респіраторів і обладнання для посилення захисних можливостей ЗСУ. Також країна–союзник заявила, що запропонує Україні більше військових навчань.
Міністр оборони Сполученого Королівства Джон Гілі зазначив, що його країна має намір продовжити операцію Interflex із підготовки українських військовослужбовців на своїй території протягом усього 2025 року.
Прем'єр-міністр Сполученого Королівства Кір Стармер у телефонній розмові з обраним президентом США Дональдом Трампом наголосив на необхідності подальшої підтримки України.
Міністр оборони Швеції Пол Йонсон не став виключати участі своєї країни у потенційній миротворчій місії в Україні.
«Ми маємо наростити нашу підтримку. Це означає згоду на подальші санкції проти путіна та його союзників, а також надання непохитної фінансової, гуманітарної та військової допомоги для України. Нарешті, лише сильна Україна може говорити з позицій сили», – наголосила президентка Європейського парламенту Роберта Мецола.
«Немає сенсу підштовхувати (Президента України) Зеленського до переговорів, коли путін не хоче говорити. Ми не можемо говорити про миротворців, коли немає миру. А чому немає миру? Тому що росія не хоче миру», – глава дипломатії ЄС Кая Каллас.
«Наша військова підтримка України на словах гарна, але не в реальному житті. Ситуація справді складна, і ми повинні бути чесні самі з собою, але ми повинні припинити бути клубом нескінченних дискусій, ми повинні стати справжнім глобальним стратегічним гравцем», – заявив президент Литви Гітанас Науседа.
Також Науседа вважає, що переговори з рф зараз не призведуть до стійкого і справедливого миру, тому що агресор не демонструє жодної волі до переговорів.
Прем’єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо зазначив, що ЄС має робити все, щоб Україна могла перемогти у війні проти російської агресії, тим більше, що останнім часом рф слабне. Водночас він не бачить ознак того, що США згорнуть підтримку України.
Прем'єр-міністр Нідерландів Дік Схооф заявив, що надзвичайно важливо продовжувати підтримувати Україну, щоб у нинішній ситуації Україна справді була сильною.
Європарламент ухвалив резолюцію щодо 11 року тимчасової окупації Автономної Республіки Крим і міста Севастополь росією та погіршення ситуації з правами людини на півострові, «Майбутнє Криму має бути пов'язане з визнанням і захистом невід'ємного права кримських татар на півострів як свою історичну батьківщину», – зазначено в тексті.
Чеський парламент схвалив закон Lex Ukrajina VII, який продовжує тимчасовий захист біженців з України ще на рік, а потім, за необхідності, ще на такий саме термін.
Європейський банк реконструкції та розвитку надасть АТ «Укрзалізниця» 480 млн євро на закупівлю електровозів та будівництво мережі розподіленої електрогенерації.
рф
США розширили санкції на одну особу та дві компанії, які долучені до іранського виробництва ударних дронів «Шахед-136», які іран передав росії для використання проти України.
Держдеп США оголосив про запровадження додаткових санкцій проти низки осіб і компаній, які вже перебували під одним із санкційних законів США за участь у будівництві «північного потоку-2». У «чорному списку» – вісім російських компаній та морська рятувальна служба рф, 17 суден, ооо «мтв» і його засновник Маттіас Варніг, який раніше був виконавчим директором nord stream 2 ag, та сама компанія nord stream 2 ag. «Причина полягає в тому, що ми зберігаємо нашу тривалу протидію «північному потоку-2» як російському геополітичному проєкту та зусиллям відродити його», – заступник речника Держдепу США Ведант Пател пояснив причину повторних санкцій стосовно російського газогону.
Видобуток російського виробника алмазів «алроса» цього року впав на 4,6 % до 33 мільйонів каратів.
Індекс споживчої впевненості, що відображає сукупні споживчі очікування населення рф, у четвертому кварталі 2024 року знизився до мінус 9 % з мінус 7 % у 3 кварталі, мінус 6 % у 2 кварталі (максимальний рівень з 2014 року) після мінус 7 % у 1 кварталі 2024 року та мінус 13 % у IV та III кварталах 2023 року.
19 грудня на московской бирже рубль опустився на тлі здешевілої нафти відносно китайського юаня, що становить 14,1 685 руб.
Виробництво російської дорожньо-будівельної техніки у січні–жовтні 2024 року знизилося в грошовому вираженні на 10,9 % (до 63,8 млрд руб.), відвантаження на внутрішній ринок – на 5,6 % (до 61,1%). Скоротилися продажі російських кранів – на 29,9 % (до 1 477 шт.), екскаваторів – на 44,9 % (до 172 шт.), катків – на 22,7 % (до 211 шт.), автогрейдерів – на 25, 6 % (до 229 шт.). Обсяг імпорту дорожньо-будівельних машин за 10 місяців знизився рік до року на 7,9 %.
У росії з 10 по 16 грудня ціни на фрукти та овочі зросли на 3,4 %. Зростання цін прискорилося, тижнем раніше воно становило 3,2 %.
У росії ціни на яйця з 10 до 16 грудня підвищилися на 1,8 %, тижнем раніше ціни зросли на 1,5 %, попереднього тижня – на 1,3 %. Ціни на плодоовочеву продукцію в рф у листопаді підвищилися на 10,4 %, огірки – на 43 %.
На тлі дефіциту кадрів минэкономразвития рф підготувало поправки до трудового кодексу, де пропонує збільшити ліміт понаднормової роботи на рівні 4 години на день і 240 годин на рік. Також міністерство запропонувало збільшити кількість працівників, з якими роботодавці можуть укласти терміновий договір, із 35 до 70 осіб – для залучення сезонних робітників, яких катастрофічно бракує на росії.
У 2024 року росіяни почали менше купувати автомобілів. Ставки за кредитами на придбання автомашини досягли 21–34,8 відсотка, середня ставка – 26,39 відсотка. Самі автомобілі подорожчали з початку року на понад 15 відсотків. До цього додається підвищення збору за утилізацію, коливання курсу рубля, зростання цін на запчастини, за які тепер доводиться платити на 25 відсотків більше.
Кабінет міністрів Латвії продовжить режим посиленого контролю на кордоні з рб до 30 червня 2025 року.
Польща ввела санкції проти трьох нових компаній – «техноспецтрейдинг экспорт» «техноспецтрейдинг», а також llc world chem trading co, які намагалися в обхід раніше встановлених заборон експортувати з рб азотні добрива, виробником яких є «гродно азот».